Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl
You are here:

26-340 Drzewica, ul. Stanisława Staszica 5, ofiarnadlon@gmail.com, KRS: 0000377275, NIP: 7681825342, REG.: 101032737

.Z wyrazami szczerego współczucia....

Z wyrazami szczerego współczucia...

Gdy w większości Sztabów Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Polsce oraz na całym świecie każdy wolontariusz zabiegał o kolejny grosz na rzecz dzieci, w Gdańsku trwała walka o życie Pawła...

Czytaj więcej...

.Bezpłatne warsztaty aerobik dla Seniorów.

Bezpłatne warsztaty aerobik dla Seniorów

Drzewickie Centrum Wolontariatu "Ofiarna dłoń" zaprasza Seniorów z terenu gminy i miasta Drzewica na bezpłatne warsztaty aerobik, które odbywać się będą we wtorki o godz. 18 w Regionalnym Centrum Kultury...

Czytaj więcej...

.Wojewódzka Karta Seniora.

Wojewódzka Karta Seniora

Karta Seniora Województwa Łódzkiego to program działań na rzecz wsparcia osób starszych w województwie łódzkim. Kartę Seniora może otrzymać każda osoba, która ukończyła 60 rok życia i zamieszkuje na terenie...

Czytaj więcej...

18.12.2018

Sprzęt medyczny i rehabilitacyjny dla potrzebujących

Drzewickie Centrum Wolontariatu „Ofiarna dłoń” w okresie listopad – grudzień 2018 roku realizowało program pomocowy na rzecz osób starszych i niepełnosprawnych z terenu gminy i miasta Drzewica. W ramach programu został zakupiony sprzęt medyczny i rehabilitacyjny dla osób potrzebujących. Z programu skorzystało łącznie 55 osób. Uczestnicy programu otrzymali sprzęt o łącznej wartości 8.208,00 zł. Działanie było realizowane w ramach zadania publicznego pt. „Poprawa jakości życia osób z niepełnosprawnością oraz seniorów” dofinansowanego ze środków Województwa Łódzkiego.

15.12.2018

O zasadach zdrowego żywienia

W sobotę, 15 grudnia 2018 roku odbyły się kolejne warsztaty edukacyjne na temat zdrowego żywienia dla Seniorów. Tym razem spotkanie składało się z dwóch części. W ramach pierwszej z nich uczestnicy zajęć poznali wpływ konkretnych produktów spożywczych na ludzki organizm w zależności od wieku, trybu życia i stanu zdrowia. Drugą część stanowiły warsztaty praktyczne. Pani Anna Mazur przygotowała wspólnie z Seniorami pyszne grzanki z selera i cukinii oraz własnej produkcji majonez. Zajęcia odbywają się w ramach operacji pn. „ekoSENIOR” współfinansowanej ze środków Unii Europejskiej w ramach działania 19 „Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

14.12.2018

Lokalny Bohater Niepodległości

W piątek, 14 grudnia 2018 roku w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Drzewicy odbyła się wyjątkowa uroczystość. Uczestnicy warsztatów międzypokoleniowych realizowanych w ramach zadania publicznego pt. „Komu zawdzięczamy naszą Niepodległość: od Paderewskiego do lokalnych bohaterów tamtych czasów” w obecności Dyrektora Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Drzewicy Mariana Pisarskiego oraz Prezesów współpracujących ze sobą stowarzyszeń – Andrzeja Machowskiego reprezentującego Stowarzyszenie Forum 4 Czerwca oraz Dominika Niemirskiego reprezentującego DCW „Ofiarna dłoń” dokonali uroczystego odsłonięcia tablicy upamiętniającej mieszkańca Drzewicy Pana Jana Gapysa. Przypomnijmy, że Pan Jan Gapys urodził się w roku 1895 i zmarł w 1977. Od 1915 roku walczył w Legionach Polskich, a w latach 1918-1920 brał udział w wojnie polsko-bolszewickiej. Co więcej - został odznaczony medalem „Polska Swemu Obrońcy”. W trakcie warsztatów ustalono, że Pan Jan brał udział w wojnie polsko-bolszewickiej, najprawdopodobniej jego ścieżka wojenna była wcześniejsza, bo w przekazach rodzinnych jest wiedza i mowa o tym, że od 1915 roku był w Legionach Polskich. Pan Jan Gapys jest jednym z nieznanych, lokalnych bohaterów tamtych czasów, którym zawdzięczamy naszą niepodległość. W uroczystości odsłonięcia pamiątkowej tablicy uczestniczyła wnuczka Pana Gapysa, Seniorzy z Klubu Aktywnego Seniora działającego przy Drzewickie Centrum Wolontariatu "Ofiarna dłoń" oraz uczniowie. Dziękujemy wszystkim uczestnikom warsztatów oraz dyrekcji szkoły za organizację uroczystości.

10.12.2018

Pomoc psychologiczna dla potrzebujących

Drzewickie Centrum Wolontariatu „Ofiarna dłoń” w okresie wrzesień – listopad 2018 roku realizowało program pomocowy na rzecz mieszkańców gminy i miasta Drzewica polegający na świadczeniu pomocy psychologicznej dla osób zagrożonych lub dotkniętych zjawiskiem przemocy w rodzinie. Z programu skorzystało 20 rodzin oraz 3 osoby samotne. Łącznie programem zostało objętych 55 osób. Uczestnicy programu skorzystali w sumie ze 120 godzin porad psychologicznych. Działanie było realizowane w ramach zadania publicznego pt. „Zwiększenie zakresu i skuteczności pomocy specjalistycznej w formie działań wspierających dla osób krzywdzonych w wyniku przemocy 2018” dofinansowanego ze środków Województwa Łódzkiego.

INFORMACJA PUBLICZNA

Copyright © DCW "Ofiarna dłoń" 2019

Template by Joomla Templates & Darmowe szablony Joomla.

Uwaga! Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.