Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl
You are here:

26-340 Drzewica, ul. Stanisława Staszica 5, ofiarnadlon@gmail.com, KRS: 0000377275, NIP: 7681825342, REG.: 101032737

.Zaproszenie dla Seniorów z Żardek i Żdżarów.

Zaproszenie dla Seniorów z Żardek i Żdżarów

Drodzy Seniorzy! Drzewickie Centrum Wolontariatu "Ofiarna dłoń" we współpracy z Posterunkiem Policji w Drzewicy oraz Urzędem Gminy i Miasta w Drzewicy przystąpiło do realizacji na terenie gminy i miasta Drzewica...

Czytaj więcej...

.Ruszyła kampania

Ruszyła kampania "Zrozumieć starość"

Ruszyła kampania społeczna Zrozumieć Starość. Co czwarty Polak jest seniorem, a aż dwa miliony osób z tej grupy to osoby samotne, schorowane, pozostawione samym sobie. Bardzo wiele osób potrafi traktować...

Czytaj więcej...

.Wojewódzka Karta Seniora.

Wojewódzka Karta Seniora

Karta Seniora Województwa Łódzkiego to program działań na rzecz wsparcia osób starszych w województwie łódzkim. Kartę Seniora może otrzymać każda osoba, która ukończyła 60 rok życia i zamieszkuje na terenie...

Czytaj więcej...

06.04.2018

Inauguracyjne spotkanie
lokalnej kampanii społecznej "Bezpieczny Senior"

W piątek, 6 kwietnia 2018 roku została zainaugurowana lokalna kampania społeczna „Bezpieczny Senior”. Pierwsze spotkanie z udziałem seniorów z Drzewicy odbyło się w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych. Uczestników spotkania powitał Prezes Zarządu Drzewickiego Centrum Wolontariatu „Ofiarna dłoń” Dominik Niemirski. W swoim wystąpieniu przypomniał, że głównym celem kampanii jest podwyższenie świadomości osób starszych na temat kwestii związanych z bezpieczeństwem. Poinformował również, że w ramach kampanii odbędzie się 12 spotkań z mieszkańcami gminy i miasta Drzewica w trakcie których funkcjonariusze Policji przedstawią informacje na temat podstawowych zagrożeń, na jakie narażone są osoby starsze. W spotkaniu wziął udział Burmistrz Gminy i Miasta Drzewica Pan Janusz Reszelewski, który sprawuje patronat honorowy nad kampanią. Zabierając głos podziękował wolontariuszom DCW „Ofiarna dłoń” oraz funkcjonariuszom Policji z Drzewicy za niezwykle cenną inicjatywę na rzecz osób starszych, która wpisuje się w tworzoną przez samorząd oraz organizacje pozarządowe lokalną politykę senioralną. Następnie głos zabrał kierownik Posterunku Policji w Drzewicy mł. asp. Paweł Baran, który rozpoczął debatę na temat bezpieczeństwa seniorów. W trakcie prezentacji przygotowanej przez dzielnicowych – asp. Pawła Janika oraz mł. asp. Michała Szczepanika poruszono tematy kradzieży i oszustw metodą "na wnuczka". Na spotkaniu omówiono również kwestie bezpieczeństwa seniorów, jako uczestników ruchu drogowego. Drzewickie Centrum Wolontariatu „Ofiarna dłoń” w imieniu Organizatorów kampanii składa serdeczne podziękowania wszystkim uczestnikom spotkania w Drzewicy.

25.03.2018

Niedziela Palmowa w Muzeum Wsi Radomskiej

W niedzielę, 25 marca 2018 roku odbył się wyjazd na Uroczystości Niedzieli Palmowej w Muzeum Wsi Radomskiej. Ponad dwudziestoosobowa grupa z Drzewicy pobyt w Muzeum rozpoczęła od zwiedzania obiektów dawnego budownictwa wiejskiego (chałupy, dwory, kościół, budynki gospodarcze, kuźnie, wiatraki i młyny wodne). Uczestnicy wyjazdu zobaczyli również pojazdy, maszyny rolnicze, tkaniny i wytwory sztuki ludowej. Ciepły i słoneczny dzień sprzyjał spacerującym po skansenie drzewiczanom. Najważniejszym punktem wyjazdu była uroczysta Msza Święta, której przewodniczył biskup radomski Henryk Tomasik. Uroczystości zakończyły się poświęceniem pola pod uprawę roślin jarych.

24.03.2018

Wielkanocne widowisko na zamku w Inowłodzu

W sobotę, 24 marca 2018 roku wolontariusze oraz sympatycy Drzewickiego Centrum Wolontariatu „Ofiarna dłoń” wzięli udział w wyjeździe na widowisko Wielkanocne „Droga do Jerozolimy”. Spektakl, którego organizatorem jest Fundacja Proem odbył się na Zamku Kazimierza Wielkiego w Inowłodzu. Droga do Jerozolimy to interaktywne i plenerowe widowisko przedstawiające najważniejsze wydarzenia poprzedzające śmierć Jezusa Chrystusa. Po wyjątkowych przeżyciach w Jerozolimie blisko 50 uczestników wyjazdu wzięło udział w spotkaniu integracyjnej. Prezes Zarządu Drzewickiego Centrum Wolontariatu „Ofiarna dłoń” Dominik Niemirski w trakcie spotkania podziękował wszystkim zgromadzonym osobom za wspólnie spędzony czas oraz przekazał życzenia z okazji nadchodzących Świąt Wielkiej Nocy. Spotkanie to zostało zorganizowane w Restauracji ZAMKOWA w Drzewicy.

22.03.2018

Podsumowanie działalności lokalnych organizacji

W czwartek, 22 marca 2018 roku odbyło się posiedzenie Komisji Oświaty, Zdrowia, Kultury, Kultury Fizycznej i Opieki Społecznej Rady Gminy i Miasta w Drzewicy. Na spotkanie zaproszeni zostali przedstawiciele organizacji społecznych działających na terenie gminy i miasta Drzewica. Zaproszeni goście przedstawili krótkie sprawozdania dotyczące działalności za rok 2017, a także zaprezentowali kierunki pracy w roku 2018. Dzięki pracy organizacji oraz samorządu tworzy się prężnie działająca sieć współpracy, która z każdym rokiem rozszerza się o nowych członków stowarzyszeń czy działania, które podejmują społecznicy. Na zakończenie spotkania przedstawicielom organizacji zostały wręczone upominki, które są wyrazem uznania samorządu za pracę na rzecz mieszkańców gminy i miasta Drzewica. Drzewickie Centrum Wolontariatu „Ofiarna dłoń” reprezentował Prezes Zarządu Dominik Niemirski.

INFORMACJA PUBLICZNA

Copyright © DCW "Ofiarna dłoń" 2018

Template by Joomla Templates & Darmowe szablony Joomla.

Uwaga! Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.