Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl
You are here:

26-340 Drzewica, ul. Stanisława Staszica 5, ofiarnadlon@gmail.com, KRS: 0000377275, NIP: 7681825342, REG.: 101032737

.Przekaż nam 1% z podatku za rok 2018.

Przekaż nam 1% z podatku za rok 2018

Szanowni Państwo, Drodzy Przyjaciele! Jak co roku o tej porze zwracamy się do Ciebie z uprzejmą prośbą o przekazanie 1% podatku na rzecz Drzewickiego Centrum Wolontariatu „Ofiarna dłoń”. Wystarczy, że we...

Czytaj więcej...

.Bezpłatne warsztaty aerobik dla Seniorów.

Bezpłatne warsztaty aerobik dla Seniorów

Drzewickie Centrum Wolontariatu "Ofiarna dłoń" zaprasza Seniorów z terenu gminy i miasta Drzewica na bezpłatne warsztaty aerobik, które odbywać się będą we wtorki o godz. 18 w Regionalnym Centrum Kultury...

Czytaj więcej...

06.01.2019

III Orszak Trzech Króli w Drzewicy

W niedzielę, 6 stycznia 2019 roku ulicami miasta Drzewica po raz trzeci przeszedł Orszak Trzech Króli. Wydarzenie przygotowane przez Drzewickie Centrum Wolontariatu „Ofiarna dłoń”, Parafię pw. Św. Łukasza Ewangelisty oraz Regionalne Centrum Kultury zgromadziło ponad 300 osób. Obchody Święta Trzech Króli rozpoczęły się od Mszy Świętej odprawionej o godz. 12 w miejscowym kościele. Podczas Mszy dokonano uroczystego wprowadzenia sztandarów oraz Mędrców ze Wschodu. Oprawę muzyczną liturgii zapewniła Młodzieżowa Orkiestra Dęta z RCK, parafialna schola oraz chór. Po wspólnej modlitwie każdy uczestnik Orszaku otrzymał od wolontariuszy DCW „Ofiarna dłoń” koronę, śpiewnik oraz naklejkę promującą wydarzenie. Drzewicki Orszak Trzech Króli wyruszył spod kościoła tuż po godzinie 13. W tym roku kolumnę otwierał pojazd gaśniczy Ochotniczej Straży Pożarnej w Drzewicy – SKOT, na którym zasiedli Trzej Królowie. Wóz ten jest jednym z najoryginalniejszych pojazdów gaśniczych w Polsce. Wśród uczestników Orszaku nie zabrakło pań z Kół Gospodyń Wiejskich w pięknych strojach ludowych oraz druhów strażaków. Do wspólnego kolędowania w drodze do Regionalnego Centrum Kultury zachęcała wszystkich uczestników schola parafialna. Po dotarciu do drzewickiego Betlejem Mędrcy ze Wschodu oddali pokłon Jezusowi. Uczestnicy wydarzenia wysłuchali również koncertu kolęd „Niech śpiewa cały świat” w wykonaniu scholi Filii Dei, zespołu Mulieres oraz grupy Gość. Koncert został przygotowany przez Martę Szymańską. Podziękowania dla pomysłodawców drzewickiego złożył Burmistrz Gminy i Miasta w Drzewicy Janusz Reszelewski. Po zakończeniu części artystycznej na wszystkich uczestników Orszaku czekał poczęstunek w postaci ciepłej zupy przygotowanej przez wolontariuszy Drzewickiego Centrum Wolontariatu „Ofiarna dłoń”. Orszak Trzech Króli w Drzewicy był jednym z 752 orszaków, które przeszły ulicami miejscowości w Polsce przygotowanym we współpracy z Fundacją Orszak Trzech Króli. Składamy serdeczne podziękowania wszystkim uczestnikom Orszaku, a w szczególności: dyrekcji i pracownikom Regionalnego Centrum Kultury w Drzewicy, funkcjonariuszom Policji w Drzewicy i Opocznie, druhowi Markowi Sobkiewiczowi oraz druhom z Ochotniczych Straży Pożarnych, scholi parafialnej, Młodzieżowej Orkiestrze Dętej z RCK oraz Kołom Gospodyń Wiejskich. W rolę Mędrców ze Wschodu wcielili się: Jan Dąbrowski, Stanisław Madej, Ryszard Szcześniak. Życzymy Błogosławionego Nowego Roku!

25.08.2018

Wojewódzkie Dni Seniora 2018

W sobotę, 25 sierpnia 2018 roku grupa Seniorów zaangażowanych w działalność Drzewickiego Centrum Wolontariatu „Ofiarna dłoń” wzięła udział w Wojewódzkich Dniach Seniora 2018 w Skierniewicach. Seniorom towarzyszył Prezes Zarządu Drzewickiego Centrum Wolontariatu „Ofiarna dłoń” Dominik Niemirski. Na zaproszenie Marszałka Województwa Łódzkiego Pana Witolda Stępnia, Wicemarszałka Pana Dariusza Klimczaka oraz dyrektora Regionalnego Centrum Polityki Społecznej w Łodzi Pani Anny Mroczek odpowiedziało ponad tysiąc osób starszych z regionu. Spotkanie było doskonałą okazją do integracji seniorów oraz poruszenia istotnych spraw związanych z polityką senioralną w ujęciu regionalnym oraz ogólnopolskim. Na scenie swoje umiejętności wokalne oraz aktorskie zaprezentowały grupy artystyczne działające przy klubach seniora oraz domach pomocy społecznej. Wspaniały występ zaprezentowało również Koło Gospodyń Wiejskich z Dęby (gm. Poświętne). Po przerwie obiadowej nadszedł czas na występ gwiazdy wojewódzkich senioraliów – zespołu „No To Co”, który łączy polski folklor z muzyką skifflową i bigbitem. Grupa wykonała wiele znanych utworów, które zachęciły Seniorów nie tylko do wspólnego śpiewania, ale również do tańca.

INFORMACJA PUBLICZNA

Copyright © DCW "Ofiarna dłoń" 2019

Template by Joomla Templates & Darmowe szablony Joomla.

Uwaga! Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.