Szef Sztabu #3941 Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy utworzonego przy Drzewickim Centrum Wolontariatu „Ofiarna dłoń” informuje o rozpoczęciu naboru Wolontariuszy 31. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Wolontariuszem mogą być osoby pełnoletnie lub osoby niepełnoletnie, za zgodą rodzica (opiekuna).

Kandydat na Wolontariusza zobowiązany jest dostarczyć w terminie do dnia 16 grudnia 2022 roku do siedziby Sztabu (sekretariat Zespołu Szkół Powiatowych w Drzewicy, ul. Stanisława Staszica 5) wypełnioną Ankietę Wolontariusza 31. Finału WOŚP, a następnie przesłać w ciągu 3 dni na adres e-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. swoje zdjęcie do identyfikatora. Szczegółowe zasady naboru określone są w procedurze.

Do pobrania:

> Procedura naboru Wolontariuszy

> Regulamin Wolontariusza 31. Finału WOŚP

> Ankieta Wolontariusza 31. Finału WOŚP

 

Diagnostyka jest podstawą współczesnej medycyny i to dzięki niej mamy możliwość wczesnego rozpoznania choroby lub prawidłowego postawienia diagnozy. Współczesne rozwiązania techniczne umożliwiają samodzielną obserwację swojego stanu zdrowia w warunkach domowych. Dlatego też należy podejmować działania, które przyczynią się do zwiększenia świadomości na temat diagnostyki oraz dostępności do podstawowych urządzeń pomiarowych. Drzewickie Centrum Wolontariatu „Ofiarna dłoń” zakończyło dystrybucję podstawowych przyrządów diagnostycznych dla osób z niepełnosprawnością. Mieszkańcy Gminy Drzewica mogli skorzystać ze wsparcia rzeczowego w postaci urządzeń – ciśnieniomierz, termometr bezdotykowy oraz pulsoksymetr. Stowarzyszenie przekazało do użytkowania łącznie 48 urządzeń. Działanie zostało zrealizowane w ramach zadania publicznego pt. „Zapewnienie przyrządów diagnostycznych dla osób z niepełnosprawnością” współfinansowanego ze środków Powiatu Opoczyńskiego.

W poniedziałek, 7 listopada 2022 r. w Łódzkim Urzędzie Wojewódzkim w Łodzi odbyło się uroczyste podpisanie umów na wsparcie przez Wojewodę Łódzkiego realizacji zadania publicznego pt. „Pomoc świąteczna”. Dotacje pieniężne, na które podpisano umowy będą wykorzystane na przygotowanie spożywczych paczek świątecznych. Łączna kwota dotacji to aż 260 tysięcy złotych. To sprawia, że świąteczny upominek trafi do ponad 5,7 tys. osób z naszego regionu. W trakcie swojego wystąpienia Wojewoda Łódzki Tobiasz Bocheński podkreślił, że okres Świąt Bożego Narodzenia to czas wyjątkowy i dlatego w tym okresie powinniśmy szczególną troską i pomocą otaczać tych, którzy tego wsparcia potrzebują. Dlatego jest mi niezmiernie miło, że mogę spotkać się dzisiaj z Państwem, aby podpisać porozumienia w sprawie przekazania środków, które trafią do najuboższych rodzin i osób niepełnosprawnych z regionu łódzkiego. Wśród organizacji pozarządowych, które otrzymały wsparcie na realizację zadania znalazło się również Drzewickie Centrum Wolontariatu „Ofiarna dłoń”. W imieniu stowarzyszenia umowę z Wojewodą Łódzkim podpisał Prezes Zarządu Dominik Niemirski. Stowarzyszenie otrzymało dotację w wysokości 12.000 zł.

W niedzielę, 6 listopada 2022 r. Drzewickie Centrum Wolontariatu „Ofiarna dłoń” zorganizowało wycieczkę krajoznawczą do Lublina. W wyjeździe wzięło udział blisko 50 osób. Lublin nazywany stolicą wschodniej Polski jest największym i najprężniej rozwijającym się miastem po prawej stronie Wisły. Bogata, siedmiowiekowa historia Lublina oraz położenie w wielokulturowym tyglu stanowią o jego szczególnych walorach. To zaczarowane miejsce przyciągające unikalnym klimatem, bogatą architekturą i licznymi zabytkami. Lublin określany jest miastem inspiracji, gdzie świadomość historii inspiruje przyszłość. Uczestnicy wyjazdu wspólnie z przewodnikiem przez cztery godziny spacerowali po niezwykle urokliwym lubelskim Starym Mieście. Zobaczyli m.in. Wzgórze Zamkowe z Zamkiem Lubelskim, Bramę Grodzką, Bazylikę Dominikanów, Rynek, Trybunał Koronny, Archikatedrę, Bramę Krakowską, Nowy Ratusz, deptak i Plac Litewski. Panoramę Starego Miasta mogli podziwiać z tarasu widokowego znajdującego się na wieży zamkowej. Jednym z punktów zwiedzania była wizyta w Kaplicy Trójcy Świętej, która jest jednym z najcenniejszych zabytków sztuki średniowiecznej w Polsce i w Europie. To właśnie w tym miejscu uczestnicy wyjazdu mogli podziwiać doskonałe zespolenie gotyckiej architektury z bizantyńsko-ruską polichromią wnętrza. Zwiedzanie miasta zakończyło się wizytą w podziemiach Browaru Perła. Przed powrotem do Drzewicy grupa udała się na wspólny obiad w jednej z lubelskich restauracji. Wyjazd został zorganizowany w ramach zadania publicznego pt. „Aktywni Seniorzy” współfinansowanego ze środków Województwa Łódzkiego, za pośrednictwem Regionalnego Centrum Polityki Społecznej w Łodzi.

W piątek, 4 listopada 2022 r. w siedzibie Urzędu Gminy w Paradyżu odbyło się spotkanie dotyczące organizacji wydarzenia – SENIORALIA OPOCZYŃSKIE 2022. Podczas spotkania nastąpiło oficjalne podpisanie porozumienia w sprawie organizacji wydarzenia. Podpisy pod dokumentem złożyli Wójt Gminy Paradyż Wojciech Rudalski oraz Prezes Drzewickiego Centrum Wolontariatu „Ofiarna dłoń” Dominik Niemirski. Paradyż to kolejny po Drzewicy, Poświętnem, Mniszkowie, Żarnowie i Białaczowie samorząd, który wyraził zainteresowanie współorganizacją wydarzenia integrującego środowisko osób starszych z terenu powiatu opoczyńskiego. Organizatorzy ustalili, że tegoroczne Senioralia Opoczyńskie odbędą się w Paradyżu, w czwartek – 24 listopada. Podczas spotkania omówione zostały główne sprawy organizacyjne związane z wydarzeniem. Obecnie trwają prace nad jego szczegółowym programem. Działanie zostanie zorganizowane w ramach zadania publicznego pt. „AKTYWNI SENIORZY” współfinansowanego ze środków Województwa Łódzkiego, za pośrednictwem Regionalnego Centrum Polityki Społecznej w Łodzi.

W piątek, 28 października 2022 r. w Szkole Podstawowej w Idzikowicach odbyły się warsztaty tworzenia świec żelowych. W zajęciach uczestniczyła klasa III, VI i VII. Warsztaty, które poprowadziła pani Oksana Hałatyn-Burda z Akademii Dobrego Czasu, zostały zrealizowane w ramach zadania publicznego „Aktywna Rodzina” współfinansowanego ze środków Województwa Łódzkiego, za pośrednictwem Regionalnego Centrum Polityki Społecznej w Łodzi. Realizatorem zadania jest Drzewickie Centrum Wolontariatu „Ofiarna dłoń”. Uczniowie wykonywali świece według własnego pomysłu zgodnie z instruktażem prowadzącej. Poznawali kolejne etapy produkcji świecy i słownictwo charakterystyczne dla tego typu pracy. Działaniu towarzyszyły zagadki i różne polecenia pani Oksany, która chciała, jak najlepiej poznać swoich podopiecznych. Uczestnicy warsztatów wykonali piękne świece, do których dołączyli wykonane przez siebie bileciki z dedykacją dla bliskiej osoby. Dziękujemy za współpracy przy organizacji warsztatów Szkole Podstawowej w Idzikowicach. A przed nami kolejne warsztaty twórcze w placówkach oświatowych na terenie Gminy Drzewica. Do zobaczenia!