Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl
You are here:

26-340 Drzewica, ul. Stanisława Staszica 5, ofiarnadlon@gmail.com, KRS: 0000377275, NIP: 7681825342, REG.: 101032737

.Zaproszenie dla Seniorów z Żardek i Żdżarów.

Zaproszenie dla Seniorów z Żardek i Żdżarów

Drodzy Seniorzy! Drzewickie Centrum Wolontariatu "Ofiarna dłoń" we współpracy z Posterunkiem Policji w Drzewicy oraz Urzędem Gminy i Miasta w Drzewicy przystąpiło do realizacji na terenie gminy i miasta Drzewica...

Czytaj więcej...

.Ruszyła kampania

Ruszyła kampania "Zrozumieć starość"

Ruszyła kampania społeczna Zrozumieć Starość. Co czwarty Polak jest seniorem, a aż dwa miliony osób z tej grupy to osoby samotne, schorowane, pozostawione samym sobie. Bardzo wiele osób potrafi traktować...

Czytaj więcej...

.Wojewódzka Karta Seniora.

Wojewódzka Karta Seniora

Karta Seniora Województwa Łódzkiego to program działań na rzecz wsparcia osób starszych w województwie łódzkim. Kartę Seniora może otrzymać każda osoba, która ukończyła 60 rok życia i zamieszkuje na terenie...

Czytaj więcej...

11.11.2017 r.

Jubileusz 65-lecia Koła
Polskiego Związku Wędkarskiego Nr 3 w Drzewicy

W sobotę, 11 listopada 2017 roku Prezes Zarządu Drzewickiego Centrum Wolontariatu „Ofiarna dłoń” Dominik Niemirski wziął udział w uroczystym spotkaniu z okazji Jubileuszu 65-lecia działalności Koła Polskiego Związku Wędkarskiego Nr 3 w Drzewicy. Przybyłych na spotkanie wędkarzy oraz gości powitał Prezes Koła Ziemowit Jaciubek. Po przemówieniu Starosty Opoczyńskiego Józefa Roga oraz przedstawiciela Burmistrza Gminy i Miasta w Drzewicy Piotra Bajerowskiego głos zabrał Prezes Zarządu DCW „Ofiarna dłoń” Dominik Niemirski, który na ręce Prezesa Koła przekazał list gratulacyjny a wszystkim wędkarzom z okazji Jubileuszu życzył kolejnych sukcesów w działalności statutowej oraz samych dużych ryb w wodach należących do Koła. Część oficjalną zakończyły odznaczenia honorowe wręczone przez Sekretarza Zarządu Głównego Polskiego Związku Wędkarskiego Beatę Olejarz. Drzewickie Centrum Wolontariatu „Ofiarna dłoń” gratuluje zasług odznaczonym a wszystkim wędkarzom pięknego Jubileuszu.

11.11.2017 r.

V Drzewicka Sztafeta Wolności

W sobotę, 11 listopada 2017 roku w ramach obchodów dziewięćdziesiątej dziewiątej rocznicy odzyskania niepodległości ulicami miasta Drzewica przebiegła V Drzewicka Sztafeta Wolności. Wydarzenie zorganizowane przez Drzewickie Centrum Wolontariatu „Ofiarna dłoń” zgromadziło blisko 90 uczestników. Oficjalnego otwarcia dokonał Prezes Zarządu Dominik Niemirski, który podkreślił, że Sztafeta jest formą aktywnego i radosnego świętowania kolejnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. W swoim wystąpieniu Prezes zaznaczył, że integracyjny i międzypokoleniowy bieg uliczny ma przyczynić się do wzmocnienia lokalnej wspólnoty oraz promować wolontariat, jako nowoczesną formę patriotyzmu. Ceremonię otwarcia V Drzewickiej Sztafety Wolności swoim występem wzbogacili uczniowie Szkoły Podstawowej im. Polskich Olimpijczyków w Drzewicy, którzy pod okiem wychowawczyń: Mirosławy Białek, Małgorzaty Klaty oraz Ireny Grzybek przygotowali krótki montaż słowno-muzyczny. Rozgrzewkę w formie aerobiku dla uczestników biegu poprowadziła Marta Szymańska. Tuż po godzinie 12 kolumna uczestników V Drzewickiej Sztafety Wolności rozpoczęła bieg. Zgodnie z tradycją, jako pierwszy serduszko w barwach narodowych będące symbolem sztafety otrzymał Burmistrz Gminy i Miasta w Drzewicy Pan Janusz Reszelewski. Symbol ten był przekazywany w trakcie biegu kolejnym uczestnikom sztafety. Na mecie wszyscy biegacze zostali udekorowani medalem pamiątkowym. Wolontariusze przygotowali również posiłek regeneracyjny w postaci pysznej zupy grochowej. Na zakończenie Prezes Zarządu DCW „Ofiarna dłoń” Dominik Niemirski wspólnie z Burmistrzem wręczyli puchary przekazane przez partnerów sztafety. Puchary ufundowane przez Wojewodę Łódzkiego Pana Zbigniewa Rau trafiły do najmłodszej uczestniczki biegu Natalii Grzegorczyk (6 lat) oraz Bogdana Piekarskiego, który był najstarszym uczestnikiem sztafety. Puchar przechodni Starosty Opoczyńskiego Pana Józefa Roga wylosował Mateusz Musiał, natomiast puchar przechodni Burmistrza Gminy i Miasta w Drzewicy trafił do rąk Józefy Piekarskiej. V Drzewicką Sztafetę Wolności zakończyły podziękowania dla wszystkich uczestników biegu i życzenia, aby wszyscy spotkali się za rok. Drzewickie Centrum Wolontariatu „Ofiarna dłoń” składa serdeczne podziękowania Burmistrzowi Gminy i Miasta w Drzewicy, Szkole Podstawowej im. Polskich Olimpijczyków w Drzewicy, Szkole Podstawowej w Idzikowicach, Komendzie Powiatowej Policji w Opocznie, Stacji Ratownictwa Medycznego Falck Medycyna w Opocznie oraz druhom z Ochotniczej Straży Pożarnej w Drzewicy i Strzyżowie. Patronat honorowy nad wydarzeniem sprawowali: Wojewoda Łódzki Zbigniew Rau, Marszałek Województwa Łódzkiego Witold Stępień, Starosta Powiatu Opoczyńskiego Józef Róg oraz Burmistrz Gminy i Miasta w Drzewicy Janusz Reszelewski.

8.11.2017 r.

Z wizytą w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie

W środę, 8 listopada 2017 roku uczniowie klasy Ia z wychowawcą Ireną Grzybek, klasy I c z wychowawcą Mirosławą Białek i klasy IIa z wychowawcą Małgorzatą Klatą wzięli udział w wyjeździe edukacyjnym do Warszawy. Głównym celem wyjazdu była wizyta w Centrum Nauki Kopernik, którą poprzedził spacer po Starym Mieście oraz Krakowskim Przedmieściu. Najmłodsi mieszkańcy gminy i miasta Drzewica mimo chłodnego przedpołudnia podążali dzielnie za panią przewodnik podziwiając najważniejsze zabytki i miejsca zlokalizowane w sercu Warszawy. Po dotarciu do długo wyczekiwanego Kopernika na uczestników wyjazdu czekało ponad 400 interaktywnych eksponatów. Niezwykle ciekawym doświadczeniem była również wizyta w planetarium. Krótki pokaz połączony z projekcją filmu „Astronauta 3D” pozwolił uczestnikom wyjazdu poczuć się jak astronauta, który startuje w kosmos lub unosi się w pobliżu Międzynarodowej Stacji Kosmicznej. Pobyt w Warszawie zakończył się motywem patriotycznym. W związku ze zbliżającą się 99. rocznicą Święta Niepodległości grupa z Drzewicy wdzięczna za wywalczoną wolność i niepodległość oddała pokłon przy Grobie Nieznanego Żołnierza oraz pomniku Marszałka Józefa Piłsudskiego. Natomiast w drodze powrotnej do domu nie mogło zabraknąć wspólnego wykonania znanych pieśni patriotycznych. Dziękujemy uczestnikom wyjazdu za wspólnie spędzony czas a rodzicom za okazaną pomoc i opiekę nad dziećmi. Uczestnikiem wycieczki był również Prezes Zarządu Drzewickiego Centrum Wolontariatu „Ofiarna dłoń” Dominik Niemirski. Wyjazd do Centrum Nauki Kopernik został zrealizowany w ramach zadania publicznego pt. „Moja Rodzina – edycja 2017” dofinansowanego ze środków Województwa Łódzkiego.

07.11.2017

Sprzęt AGD dla najbardziej potrzebujących rodzin

Wraz z końcem października Drzewickie Centrum Wolontariatu „Ofiarna dłoń” zakończyło realizację drugiego etapu programu pomocowego polegającego na udzieleniu wsparcia rzeczowego w postaci podstawowego sprzętu AGD. Z pomocy Stowarzyszenia skorzystały 3 rodziny z terenu gminy i miasta Drzewica, które znajdują się w trudnej sytuacji życiowej. Drzewickie Centrum Wolontariatu „Ofiarna dłoń” przekazało w ramach programu pomocowego: lodówkę z zamrażarką, kuchenkę gazowo-elektryczną oraz pralkę automatyczną. Wsparcie przy kwalifikacji uczestników programu zapewnił Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Drzewicy. Program pomocy rzeczowej został zrealizowany w ramach zadania publicznego pt. „Pomoc w wychodzeniu z bezdomności” dofinansowanego ze środków Wojewody Łódzkiego.

INFORMACJA PUBLICZNA

Copyright © DCW "Ofiarna dłoń" 2018

Template by Joomla Templates & Darmowe szablony Joomla.

Uwaga! Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.