Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl
You are here:

26-340 Drzewica, ul. Stanisława Staszica 5, ofiarnadlon@gmail.com, KRS: 0000377275, NIP: 7681825342, REG.: 101032737

.Z wyrazami szczerego współczucia....

Z wyrazami szczerego współczucia...

Gdy w większości Sztabów Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Polsce oraz na całym świecie każdy wolontariusz zabiegał o kolejny grosz na rzecz dzieci, w Gdańsku trwała walka o życie Pawła...

Czytaj więcej...

.Bezpłatne warsztaty aerobik dla Seniorów.

Bezpłatne warsztaty aerobik dla Seniorów

Drzewickie Centrum Wolontariatu "Ofiarna dłoń" zaprasza Seniorów z terenu gminy i miasta Drzewica na bezpłatne warsztaty aerobik, które odbywać się będą we wtorki o godz. 18 w Regionalnym Centrum Kultury...

Czytaj więcej...

.Wojewódzka Karta Seniora.

Wojewódzka Karta Seniora

Karta Seniora Województwa Łódzkiego to program działań na rzecz wsparcia osób starszych w województwie łódzkim. Kartę Seniora może otrzymać każda osoba, która ukończyła 60 rok życia i zamieszkuje na terenie...

Czytaj więcej...

20.09.2018

Dzieci z wizytą w Mikrokosmosie

W czwartek, 20 września 2018 roku uczniowie klas drugich Szkoły Podstawowej im. Polskich Olimpijczyków w Drzewicy wzięli udział w wyjeździe do Parku Edukacyjno-Rozrywkowego "MIKROKOSMOS". W Parku znajduje się 25 rzeźb owadów oraz tyle samo gigantycznych bakterii i wirusów. Przewodnik oprowadził uczestników wyjazdu ścieżkami dydaktycznymi, przy których można było podziwiać niezwykłe rzeźby.  Uczestnicy wyjazdu podziwiali również piękny ogród z tysiącami roślin w wielu gatunkach i odmian. Pobyt w Parku był doskonałą okazją do zdobycia nowej wiedzy i doświadczenia. Wyjazd do Parku Edukacyjno-Rozrywkowego w Ujeździe został zorganizowany w ramach operacji pt. „ekoJUNIOR” współfinansowanej ze środków Unii Europejskiej w ramach działania 19 „Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020. Koordynatorkami współpracy przy realizacji operacji są: Mirosława Białek, Irena Grzybek, Ewa Kurkiewicz.

15.09.2018

Warsztaty na temat zasad zdrowego żywienia dla Seniorów

W sobotę, 15 września 2018 roku w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Drzewicy odbyły się pierwsze warsztaty na temat zasad zdrowego żywienia dla Seniorów. Tematem spotkania były produkty żywnościowe stosowane przez Seniorów, ocena ich jakości, wartości zdrowotnych i odżywczych. Kolejne spotkanie już w październiku. Zajęcia odbywają się w ramach operacji pn. „ekoSENIOR” współfinansowanej ze środków Unii Europejskiej w ramach działania 19 „Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

09.09.2018

Koncert utworów fortepianowych
Ignacego Jana Paderewskiego w Drzewicy

Zwieńczeniem wyjątkowo aktywnego dnia dla wolontariuszy Drzewickiego Centrum Wolontariatu „Ofiarna dłoń” był znakomity koncert utworów fortepianowych Ignacego Jana Paderewskiego w wykonaniu mistrza Karola Radziwonowicza. Pianista, jako pierwszy w historii muzyki polskiej opanował wszystkie dzieła fortepianowe Paderewskiego, wydane na czterech płytach kompaktowych w Polsce. Karol Radziwonowicz koncertował w wielu krajach Europy, Azji, Ameryki Północnej, Ameryki Południowej, Afryki, Australii oraz w Indiach. Koncert, który odbył się w niedzielę, 9 września 2018 r. w Regionalnym Centrum Kultury w Drzewicy został zorganizowany przez Stowarzyszenie Forum 4 Czerwca w partnerstwie z Drzewickim Centrum Wolontariatu „Ofiarna dłoń”, RCK oraz Powiatowym Stowarzyszeniem Emerytów, Rencistów i Inwalidów Kołem w Inowłodzu. To wyjątkowe wydarzenie nawiązujące od obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości było częścią zadania publicznego pt. „Komu zawdzięczamy naszą Niepodległość: od Paderewskiego do lokalnych bohaterów tamtych czasów” dofinansowanego ze środków Funduszu Inicjatyw Obywatelskich FIO 2018. Działanie to rozpoczęło cykl wydarzeń, które mają przyczynić się do podniesienia wiedzy oraz świadomości historycznej i kulturowej społeczeństwa. Po pięknym i poruszającym koncercie utworów fortepianowych słowa wdzięczności dla mistrza Karola Radziwonowicza oraz organizatorów koncertu wyraził Burmistrz Gminy i Miasta w Drzewicy Janusz Reszelewski. Nie zabrakło również podziękowań dla przedstawicieli Stowarzyszenia Forum 4 Czerwca. Prezes Zarządu DCW „Ofiarna dłoń” Dominik Niemirski przekazał podziękowania za wyjątkową współpracę, która przyczynia się do rozwoju społeczności lokalnej Sekretarzowi Stowarzyszenia Forum 4 Czerwca Magdalenie Skrzydlewskiej. Patronat honorowy nad koncertem objęli: Wojewoda Łódzki Zbigniew Rau, Marszałek Województwa Łódzkiego Witold Stępień, Starosta Opoczyński Józef Róg oraz Burmistrz Gminy i Miasta w Drzewicy Janusz Reszelewski. Opiekę medialną sprawowali: Radomski Gość Niedzielny, Radio Fama Tomaszów Mazowiecki, Dziennik Łódzki, Radio Plus Radom, Tygodnik Opoczyński TOP oraz Opoczyńska.pl.

09.09.2018

Kropelka życia II

W niedzielę, 9 września 2018 roku odbyła się druga honorowa zbiórka krwi w ramach akcji "Kropelka życia". W mobilnym punkcie poboru krwi na Placu Wolności w Drzewicy swoją gotowość do udziału w akcji zadeklarowało 37 osób. Po wstępnych badaniach krew udało się pobrać od 26 osób, co dało łącznie ponad 11 litrów krwi. Dziękujemy wszystkim osobom, które zdecydowały się oddać swoją krew. Każda kropla krwi jest niezwykle cenna. Jeśli jednak ktoś z Was nie mógł oddać krwi w Drzewicy to zapraszamy na honorową zbiórkę, która odbędzie się 7 października 2018 r. w OSP Brudzewice. A do Drzewicy na kolejną zbiórkę zapraszamy już 18 listopada 2018 r.

INFORMACJA PUBLICZNA

Copyright © DCW "Ofiarna dłoń" 2019

Template by Joomla Templates & Darmowe szablony Joomla.

Uwaga! Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.