Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl
You are here:

26-340 Drzewica, ul. Stanisława Staszica 5, ofiarnadlon@gmail.com, KRS: 0000377275, NIP: 7681825342, REG.: 101032737

.Ruszyła kampania

Ruszyła kampania "Zrozumieć starość"

Ruszyła kampania społeczna Zrozumieć Starość. Co czwarty Polak jest seniorem, a aż dwa miliony osób z tej grupy to osoby samotne, schorowane, pozostawione samym sobie. Bardzo wiele osób potrafi traktować...

Czytaj więcej...

.Wojewódzka Karta Seniora.

Wojewódzka Karta Seniora

Karta Seniora Województwa Łódzkiego to program działań na rzecz wsparcia osób starszych w województwie łódzkim. Kartę Seniora może otrzymać każda osoba, która ukończyła 60 rok życia i zamieszkuje na terenie...

Czytaj więcej...

24.03.2018

Wielkanocne widowisko na zamku w Inowłodzu

W sobotę, 24 marca 2018 roku wolontariusze oraz sympatycy Drzewickiego Centrum Wolontariatu „Ofiarna dłoń” wzięli udział w wyjeździe na widowisko Wielkanocne „Droga do Jerozolimy”. Spektakl, którego organizatorem jest Fundacja Proem odbył się na Zamku Kazimierza Wielkiego w Inowłodzu. Droga do Jerozolimy to interaktywne i plenerowe widowisko przedstawiające najważniejsze wydarzenia poprzedzające śmierć Jezusa Chrystusa. Po wyjątkowych przeżyciach w Jerozolimie blisko 50 uczestników wyjazdu wzięło udział w spotkaniu integracyjnej. Prezes Zarządu Drzewickiego Centrum Wolontariatu „Ofiarna dłoń” Dominik Niemirski w trakcie spotkania podziękował wszystkim zgromadzonym osobom za wspólnie spędzony czas oraz przekazał życzenia z okazji nadchodzących Świąt Wielkiej Nocy. Spotkanie to zostało zorganizowane w Restauracji ZAMKOWA w Drzewicy.

22.03.2018

Podsumowanie działalności lokalnych organizacji

W czwartek, 22 marca 2018 roku odbyło się posiedzenie Komisji Oświaty, Zdrowia, Kultury, Kultury Fizycznej i Opieki Społecznej Rady Gminy i Miasta w Drzewicy. Na spotkanie zaproszeni zostali przedstawiciele organizacji społecznych działających na terenie gminy i miasta Drzewica. Zaproszeni goście przedstawili krótkie sprawozdania dotyczące działalności za rok 2017, a także zaprezentowali kierunki pracy w roku 2018. Dzięki pracy organizacji oraz samorządu tworzy się prężnie działająca sieć współpracy, która z każdym rokiem rozszerza się o nowych członków stowarzyszeń czy działania, które podejmują społecznicy. Na zakończenie spotkania przedstawicielom organizacji zostały wręczone upominki, które są wyrazem uznania samorządu za pracę na rzecz mieszkańców gminy i miasta Drzewica. Drzewickie Centrum Wolontariatu „Ofiarna dłoń” reprezentował Prezes Zarządu Dominik Niemirski.

10.03.2018

Ogólnopolski Zjazd
Orszaków Trzech Króli 2018

W sobotę, 10 marca 2018 roku w Domu Arcybiskupów Warszawskich odbył się Ogólnopolski Zjazd Orszaków Trzech Króli 2018. W spotkaniu wzięło udział blisko 150 osób z ponad 50 orszakowych miejscowości. Drzewicę reprezentowali ks. Robert Faliński oraz Prezes Zarządu Drzewickiego Centrum Wolontariatu „Ofiarna dłoń” Dominik Niemirski. Uczestników Zjazdu swoją obecnością zaszczycił JE Ks. Kard. Kazimierz Nycz, który skierował wiele ciepłych słów do organizatorów Orszaków. Spotkanie było okazją do podsumowania wydarzenia, wymiany doświadczeń, wzajemnych podziękowań oraz omówienia kierunków działania na najbliższe lata. Fundacja Orszak Trzech Króli przedstawiła również hasło, jakie będzie towarzyszyło Orszakowi w 2019 roku. Będzie to nawiązanie do pamiętnych słów Papieża Jana Pawła II podczas pierwszej apostolskiej wizyty w Polsce w 1979 roku - „ODNOWI OBLICZE ZIEMI”.

05.03.2018

II Regionalna Gala Edukacji i Rodziny w Drzewicy

W poniedziałek, 5 marca 2018 roku w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Drzewicy odbyła się II Regionalna Gala Edukacji i Rodziny. Wydarzenie zostało zorganizowane przez Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Drzewicy, Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Opocznie, Poradnię Psychologiczno-Pedagogiczną w Opocznie oraz Drzewickie Centrum Wolontariatu „Ofiarna dłoń”. Hasłem przewodnim przedsięwzięcia były: rodzina, zdrowie i bezpieczeństwo, jako najważniejsze wartości w życiu człowieka. Wszystkich przybyłych gości w imieniu organizatorów przywitał gospodarz imprezy – dyrektor Zespołu Szkół „Hubala” w Drzewicy – Marian Pisarski, który w swoim wystąpieniu podkreślił szczególne znaczenie roli rodziny i szkoły w wychowaniu młodego pokolenia. Bardzo ważnym punktem uroczystości były wykłady tematyczne wygłoszone przez przedstawicieli patronów merytorycznych - Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie, Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie oraz Szpitala Rejonowego im. Edmunda Biernackiego w Opocznie. Dodatkową atrakcją Gali był Turniej Szkół o nagrodę Starosty Powiatu Opoczyńskiego, który przygotowała nauczycielka ZSPg w Drzewicy Anna Reszka. Turniej Szkół poprowadził Prezes Zarządu DCW „Ofiarna dłoń” Dominik Niemirski. Następnie przedstawiono informacje na temat przebiegu plebiscytu „Rodzic Roku 2017”. Sylwetki nominowanych rodziców scharakteryzowała Anna Kucharska, dyrektor Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Opocznie. Zwycięzcą II Edycji Plebiscytu „Rodzic Roku – 2017” został pan Marek Wlazło. Nagrodę nominowanemu wręczyła fundatorka Przewodnicząca Rady Powiatu Opoczyńskiego Maria Barbara Chomicz. W turnieju uczestniczyły drużyny z sześciu szkół: Szkoły Podstawowej w Poświętnem, Powiatowe Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Mroczkowie Gościnnym, I Liceum Ogólnokształcące w Opocznie, Zespołu Szkół Zawodowych w Żarnowie, Szkoły Podstawowej im. Polskich Olimpijczyków w Drzewicy oraz Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 im. S. Staszica w Opocznie. Rywalizacja szkół przebiegała na bardzo podobnym poziomie. Najwięcej punktów w turnieju zdobyła drużyna z ZSP nr 1 w Opocznie, dla której nagrodę ufundował i wręczył Starosta Powiatu Opoczyńskiego Józef Róg. W organizację uroczystości włączyli się również lokalni przedsiębiorcy z terenu gminy Drzewica: firma GERPOL, sklep Lewiatan Krystyna i Dariusz Swęd, Zakład Przetwórstwa Mięsnego Stanisław Stępień, Restauracja ZAMKOWA, Firma PROMIX Krzysztof Czarnecki, Kwiaciarnia Barbara i Wojciech Sikorscy. Patronatem honorowym uroczystość objęli: Starosta Powiatu Opoczyńskiego, Przewodnicząca Rady Powiatu Opoczyńskiego oraz Komendant Wojewódzki Policji w Łodzi. Patronat medialny sprawowali: Gość Niedzielny, Tygodnik Opoczyński i Opoczyńska.pl. Organizatorzy składają serdeczne podziękowania wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania tej imprezy, szczególnie Kołom Gospodyń Wiejskich z gminy Drzewica, rodzicom, uczniom, nauczycielom i pracownikom ZSPg w Drzewicy.

INFORMACJA PUBLICZNA

Copyright © DCW "Ofiarna dłoń" 2018

Template by Joomla Templates & Darmowe szablony Joomla.

Uwaga! Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.