Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl
You are here:

26-340 Drzewica, ul. Stanisława Staszica 5, ofiarnadlon@gmail.com, KRS: 0000377275, NIP: 7681825342, REG.: 101032737

ZASADY PRACY WOLONTARIUSZY

Drzewickiego Centrum Wolontariatu "Ofiarna dłoń"

 

W Drzewickim Centrum Wolontariatu "Ofiarna dłoń" dopuszcza się następujące możliwości współpracy z wolontariuszem:

1. wolontariat akcyjny (krótkoterminowy),

2. wolontariat stały (porozumienie o współpracy),

3. wolontariat pracowniczy,

4. wolontariat zagraniczny,

5. wolontariat studencki (praktyki i staże zawodowe).


Wolontariusz powinien posiadać kwalifikacje i spełniać wymagania odpowiednie do rodzaju i zakresu wykonywanych świadczeń, jeżeli obowiązek posiadania takich kwalifikacji i spełniania stosownych wymagań wynika z odrębnych przepisów.


Baza Wolontariuszy

Prezes Zarządu za pośrednictwem Koordynatora ds. Wolontariuszy tworzy i prowadzi bazę wolontariuszy, w tym:

1) bazę aktywnych wolontariuszy,

2) bazę skreślonych wolontariuszy.

Wpis do bazy wolontariuszy i skreślenie następuje w ciągu 7 dni od daty podjęcia decyzji przez Prezesa Zarządu. Baza wolontariuszy tworzona jest za pomocą systemów teleinformatycznych.


Porozumienie o współpracy

Drzewickie Centrum Wolontariatu "Ofiarna dłoń" zawiera z Wolontariuszem porozumienie o współpracy w formie ustnej w przypadku, gdy długość świadczeń nie przekracza okresu 30 dni. Zawarcie z Wolontariuszem porozumienia o współpracy w formie pisemnej następuje w przypadku, gdy długość świadczeń przekracza okres 30 dni.


Ogłoszenia o naborze Wolontariuszy

Prezes Zarządu ogłasza nabór Wolontariuszy niezbędnych do wykonania zadania lub akcji społecznej w sposób właściwy, na co najmniej 7 dni przed terminem jej realizacji. Ogłoszenia o naborze Wolontariuszy zamieszczane są na tablicy ogłoszeń, stronie internetowej Drzewickiego Centrum Wolontariatu „Ofiarna dłoń” oraz portalach społecznościowych. Koordynator ds. Wolontariuszy przekazuje informację o procedurze naboru Wolontariuszom wpisanym do bazy za pośrednictwem dostępnych środków komunikacji. Wolontariusze odpowiadają na ogłoszenie poprzez zgłoszenie chęci udziału w zadaniu lub akcji społecznej Koordynatorowi ds. Wolontariuszy w terminie określonym w ogłoszeniu o naborze.

Zobacz aktualne ogłoszenia o naborach.


Rozliczanie pracy społecznej

Koordynator ds. Wolontariuszy prowadzi roczne Indywidualne Karty Pracy Wolontariusza dla każdej osoby, która przystąpiła do udziału w zadaniu lub akcji społecznej w ramach wolontariatu. Wolontariusz uczestniczący w zadaniu lub akcji społecznej jest zobowiązany do przekazania Koordynatorowi ds. Wolontariuszy informacji o liczbie godzin przepracowanych w ramach wolontariatu w terminie 7 dni od daty zakończenia czynności. Nieco inne zasady obowiązują Wolontariuszy świadczących pracę społeczną w ramach umowy - porozumienie o współpracy. Wolontariusz, który świadczył pracę społeczną w ramach umowy rozlicza liczbę godzin przepracowanych w ramach wolontariatu na podstawie przedłożonych dokumentów (listy obecności, dzienniki zajęć, itp.). Koordynator ds. Wolontariuszy przekazuje zatwierdzone przez Prezesa Zarządu roczne Indywidualne Karty Pracy Wolontariuszom w terminie do dnia 31 stycznia roku następującego po roku rozliczeniowym.


Zaświadczenia dla Wolontariuszy

Prezes Zarządu lub upoważniony przez niego Członek Zarządu wydaje Wolontariuszom zaświadczenia o wykonywaniu świadczeń społecznych na żądanie w terminie 7 dni od daty złożenia wniosku. Wydanie zaświadczenia następuje na podstawie komunikatu sporządzonego przez Koordynatora ds. Wolontariuszy, który zawiera informację o czynnościach wchodzących w zakres pracy społecznej oraz wymiarze godzin. Wydanie zaświadczenia jest wolne od opłat.

 

 

Infografika prezentująca zasady pracy Wolontariuszy

 

 

Materiały do pobrania:

Zasady naboru i współpracy DCW "Ofiarna dłoń" z Wolontariuszami
Zwolnienie Korzystającego z obowiązku zapewnienia Wolontariuszowi praw ustawowych
Wniosek o wydanie zaświadczenia dla Wolontariusza
Indywidualna Karta Pracy Wolontariusza

INFORMACJA PUBLICZNA

Copyright © DCW "Ofiarna dłoń" 2019

Template by Joomla Templates & Darmowe szablony Joomla.

Uwaga! Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.