Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl
You are here:

26-340 Drzewica, ul. Stanisława Staszica 5, ofiarnadlon@gmail.com, KRS: 0000377275, NIP: 7681825342, REG.: 101032737

.Z wyrazami szczerego współczucia....

Z wyrazami szczerego współczucia...

Gdy w większości Sztabów Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Polsce oraz na całym świecie każdy wolontariusz zabiegał o kolejny grosz na rzecz dzieci, w Gdańsku trwała walka o życie Pawła...

Czytaj więcej...

.Bezpłatne warsztaty aerobik dla Seniorów.

Bezpłatne warsztaty aerobik dla Seniorów

Drzewickie Centrum Wolontariatu "Ofiarna dłoń" zaprasza Seniorów z terenu gminy i miasta Drzewica na bezpłatne warsztaty aerobik, które odbywać się będą we wtorki o godz. 18 w Regionalnym Centrum Kultury...

Czytaj więcej...

.Wojewódzka Karta Seniora.

Wojewódzka Karta Seniora

Karta Seniora Województwa Łódzkiego to program działań na rzecz wsparcia osób starszych w województwie łódzkim. Kartę Seniora może otrzymać każda osoba, która ukończyła 60 rok życia i zamieszkuje na terenie...

Czytaj więcej...

10.12.2018

Prelekcja o Ignacym Janie Paderewskim

W poniedziałek, 10 grudnia 2018 roku w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Drzewicy odbyła się prelekcja pt. „Ignacy Jan Paderewski – szermierz niepodległości – artysta, polityk, mąż stanu". Wykład poprowadził pan Daniel Artymowski, Kustosz Zamku Królewskiego w Warszawie. Prelegent w sposób niezwykle ciekawy przybliżył uczestnikom spotkania historię działacza niepodległościowego - Ignacego Jana Paderewskiego. Dobro naszej Ojczyzny, jej wolność i niezależność to sprawy, które były niezwykle bliskie Jego sercu. To bezpośredni wpływ Ignacego Jana Paderewskiego sprawił, że prezydent Woodrow Wilson umieścił w swoim ultimatum uzależniającym podpisanie przez Stany Zjednoczone Traktatu Wersalskiego punkt 13 domagający się zgody stron traktatu na rezurekcję Polski, dzięki któremu w traktacie zapisano utworzenie niepodległego państwa polskiego. Prelekcja została zorganizowana w ramach zadania publicznego pt. „Komu zawdzięczamy naszą Niepodległość: od Paderewskiego do lokalnych bohaterów tamtych czasów”, realizowanego przez Stowarzyszenie Forum 4 Czerwca we współpracy z Drzewickim Centrum Wolontariatu „Ofiarna dłoń”.

08.12.2018

Mikołajkowa niespodzianka 2018

W sobotę, 8 grudnia 2018 roku w Regionalnym Centrum Kultury w Drzewicy odbyła się impreza mikołajkowa dla dzieci z terenu gminy i miasta Drzewica. Mikołajkowa niespodzianka zgromadziła bardzo liczne grono dzieci, którym towarzyszyły rodzice, dziadkowie i starsze rodzeństwo. Impreza rozpoczęła się od sztuki „Zamieszanie w krainie bajek”, którą wystawiła grupa „Beściaki” złożona z uczniów Szkoły Podstawowej im. Polskich Olimpijczyków w Drzewicy. Młodych aktorów do występu przygotowały: Marta Szymańska oraz Janina Kocot. Przed publicznością wystąpili także najmłodsi artyści należący do grupy wokalnej „Tęczusie” działającej przy RCK. Jak co roku najmłodsi wyczekiwali z niecierpliwością, kiedy na scenie pojawi się Św. Mikołaj. Długo oczekiwany gość przybył do dzieci tuż po programie artystycznym. Miał ze sobą wielkie worki prezentów dla wszystkich dzieci. Mikołajkowa niespodzianka została zorganizowana w ramach zadania publicznego pt. „Pomoc świąteczna” dofinansowanego ze środków Wojewody Łódzkiego.

08.12.2018

Ekologiczni Seniorzy

W sobotę, 8 grudnia 2018 roku w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Drzewicy odbyły się ostatnie warsztaty edukacyjne na temat ochrony środowiska i zmian klimatu dla Seniorów, które poprowadziła pani Elżbieta Przybył. W trakcie spotkań Seniorzy dowiedzieli się m.in. o zagrożeniach ekologicznych na świecie, istocie zrównoważonego rozwoju i zasadach ochrony środowiska naturalnego a także poznali sposoby na ekologiczny styl życia i ochronę bioróżnorodności. Duże zainteresowanie wśród uczestników warsztatów wywołał temat związany z gospodarką odpadami i odnawialnymi źródła energii. Zajęcia przyczyniły się do podniesienia wiedzy na temat ochrony środowiska i zmian klimatu. Warsztaty były realizowane w ramach operacji pt. „ekoSENIOR” współfinansowanej ze środków Unii Europejskiej, w ramach działania 19 „Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

07.12.2018

Step, by Step, od Portera...

W piątek, 7 grudnia 2018 roku przedstawiciele Kół Gospodyń Wiejskich z Dąbrówki, Idzikowic, Radzic Dużych, Strzyżowa oraz Żardek wzięli udział w wyjeździe do Teatru Muzycznego w Łodzi zorganizowanym przez Drzewickie Centrum Wolontariatu „Ofiarna dłoń”. Uczestnicy wyjazdu wzięli udział w koncercie polskich przebojów lat sześćdziesiątych i siedemdziesiątych oraz najsłynniejszych amerykańskich przebojów musicalowych pt. „Step by step”. W trakcie koncertu na scenie zapanowały gorące rytmy, miłość i namiętność, a także tango, cza-cza i step. W spektaklu wystąpili znakomici artyści – soliści teatru oraz tancerze. Publiczność była zachwycona choreografią wykonaną przez zespół baletu Teatru Muzycznego w Łodzi oraz mistrzów stepu – Joannę i Chrisa Ernest. Drzewickie Centrum Wolontariatu „Ofiarna dłoń” dziękuje uczestnikom wyjazdu za wspólnie spędzony czas.

INFORMACJA PUBLICZNA

Copyright © DCW "Ofiarna dłoń" 2019

Template by Joomla Templates & Darmowe szablony Joomla.

Uwaga! Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.