Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl
You are here:

26-340 Drzewica, ul. Stanisława Staszica 5, ofiarnadlon@gmail.com, KRS: 0000377275, NIP: 7681825342, REG.: 101032737

.Zaproszenie dla Seniorów z Żardek i Żdżarów.

Zaproszenie dla Seniorów z Żardek i Żdżarów

Drodzy Seniorzy! Drzewickie Centrum Wolontariatu "Ofiarna dłoń" we współpracy z Posterunkiem Policji w Drzewicy oraz Urzędem Gminy i Miasta w Drzewicy przystąpiło do realizacji na terenie gminy i miasta Drzewica...

Czytaj więcej...

.Ruszyła kampania

Ruszyła kampania "Zrozumieć starość"

Ruszyła kampania społeczna Zrozumieć Starość. Co czwarty Polak jest seniorem, a aż dwa miliony osób z tej grupy to osoby samotne, schorowane, pozostawione samym sobie. Bardzo wiele osób potrafi traktować...

Czytaj więcej...

.Wojewódzka Karta Seniora.

Wojewódzka Karta Seniora

Karta Seniora Województwa Łódzkiego to program działań na rzecz wsparcia osób starszych w województwie łódzkim. Kartę Seniora może otrzymać każda osoba, która ukończyła 60 rok życia i zamieszkuje na terenie...

Czytaj więcej...

07.01.2017 r.

Spotkanie świąteczno-noworoczne 2017

W sobotę, 7 stycznia 2017 roku, Drzewickie Centrum Wolontariatu „Ofiarna dłoń” zorganizowało wyjazd na widowisko „Podróż do Betlejem”. W wyjeździe wzięło udział ponad 70 osób, w tym osoby w wieku emerytalnym, wolontariusze oraz sympatycy Stowarzyszenia. Widowisko przygotowane przez Fundację Proem we współpracy z Savannah Christian Church, Georgia USA to półtoragodzinne przedstawienie z udziałem widzów, na które składają się sceny towarzyszące narodzinom Jezusa Chrystusa. Wszystko to rozgrywa się w pięknej, zimowej scenerii ośrodka Fundacji Proem w Zakościelu (gm. Inowłódz), w sali widowiskowej, w lesie, nad brzegiem rzeki, w malowniczej oraz stuletniej willi. Po wyjątkowych przeżyciach w Betlejem uczestnicy wyjazdu wzięli udział w świąteczno-noworocznej kolacji integracyjnej. Prezes Zarządu Drzewickiego Centrum Wolontariatu „Ofiarna dłoń” Dominik Niemirski w trakcie kolacji podziękował wszystkim zgromadzonym osobom za dotychczasową współpracę oraz złożył życzenia na rok 2017. Spotkanie to zostało zorganizowane w Restauracji RANCHO w Stefanowie.

06.01.2017 r.

Orszak Trzech Króli Drzewica 2017

W piątek, 6 stycznia 2017 roku, w dzień Objawienia Pańskiego ulicami miasta Drzewica, po raz pierwszy przeszedł Orszak Trzech Króli. Po sumie, Trzech Mędrców ze Wschodu, wspólnie z mieszkańcami gminy i miasta Drzewica, rozpoczęło swoją wędrówkę do drzewickiego Betlejem. Uczestnicy Orszaku otrzymali korony przygotowane przez Warsztat Terapii Zajęciowej w Drzewicy, by w tym wyjątkowym dniu wcielić się w rolę jednego z Trzech Królów. Wędrówce towarzyszyła podniosła, ale zarazem radosna atmosfera. Schola zachęcała do wspólnego śpiewania kolęd, a werble Młodzieżowej Orkiestry Dętej pomagały utrzymać rytm marszu. Uczestnikom orszaku towarzyszyli: harcerze 25. Drzewickiej Drużyny Harcerzy Starszych "Sokół" im.Andrzeja Małkowskiego, funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Opocznie oraz druhowie Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu gminy i miasta Drzewica. Po dotarciu do Regionalnego Centrum Kultury w Drzewicy, Trzech Mędrców udało się do stajenki, by oddać pokłon narodzonemu Jezusowi Chrystusowi. Mimo dość niskiej temperatury na dworze w wydarzeniu wzięło udział ponad 300 osób. Przed pełną salą widowiskową występ jasełkowy zaprezentowali uczniowie Szkoły Podstawowej im. Polskich Olimpijczyków w Drzewicy. Wspaniały występ blisko siedemdziesięciu artystów został przygotowany przez siostrę Annę Bęben oraz Panią Elżbietę Iwanicką, wicedyrektora szkoły. Następnie ksiądz Robert Faliński podziękował wszystkim instytucjom i osobom, które włączyły się w przygotowanie Orszaku. Gratulacje za organizację wydarzenia oraz noworoczne życzenia wszystkim zgromadzonym złożył Burmistrz Gminy i Miasta Drzewica Pan Janusz Reszelewski oraz Proboszcz Parafii pw. Św. Łukasza w Drzewicy ksiądz Adam Płuciennik. Wspólne kolędowanie poprzedził mini koncert Młodzieżowej Orkiestry Dętej z Regionalnego Centrum Kultury w Drzewicy. Na zakończenie wykonano kilka najbardziej znanych kolęd przy akompaniamencie zespołu wokalnego z RCK oraz scholii parafialnej. Po części artystycznej na wszystkich uczestników czekała pyszna zupa z kuchni polowej, przygotowana przez wolontariuszki DCW „Ofiarna dłoń” oraz pracowników Szkoły Podstawowej im. Polskich Olimpijczyków w Drzewicy. Organizatorzy wydarzenia składają serdeczne podziękowania wszystkim uczestnikom Orszaku Trzech Króli, dyrektorowi oraz pracownikom Regionalnego Centrum Kultury w Drzewicy. Szczególne podziękowania za okazaną pomoc składamy Państwu Koc z Żardek oraz Państwu Niemirskim z Brzustowca. Życzymy Błogosławionego Nowego Roku!

30.12.2016 r.

XIII Walne Zebranie Członków DCW

W piątek, 30 grudnia 2016 roku odbyło się XIII Walne Zebranie Członków Drzewickiego Centrum Wolontariatu „Ofiarna dłoń”. Zebranie otworzył Prezes Zarządu Dominik Niemirski, który powitał zgromadzonych wolontariuszy oraz wręczył nowo przyjętym Członkom Stowarzyszenia zaświadczenia potwierdzające przynależność do organizacji. Następnie dokonano wyboru sekretarza zebrania, którym została Pani Urszula Oracz. Blok uchwał poprzedziła informacja Prezesa DCW z działalności Stowarzyszenia w II półroczu 2016 roku. W trakcie zebrania wolontariusze przyjęli jednogłośnie cztery uchwały zaproponowane przez Zarząd Stowarzyszenia. Podjęto uchwałę w sprawie ramowego planu pracy na rok 2017 wraz z priorytetowymi kierunkami działalności, uchwałę w sprawie zarządzenia wyborów do władz Stowarzyszenia wraz z kalendarzem czynności wyborczych, uchwałę w sprawie wprowadzenia zmian w Statucie oraz uchwałę w sprawie wyrażenia zgody na przystąpienie do Stowarzyszenia „Dolina Pilicy” działającego w formie Lokalnej Grupy Działania. Na zakończenie zebrania Prezes Zarządu DCW „Ofiarna dłoń” podziękował wszystkim wolontariuszom za ich aktywność w roku 2016 oraz złożył życzenia na nadchodzący Nowy Rok.

21.12.2016 r.

Rewia Sztuki Ludowej w Programie Rewitalizacji
Gminy i Miasta Drzewica na lata 2016-2022

W środę, 21 grudnia 2016 roku odbyła się XXIII Nadzwyczajna Sesja Rady Gminy i Miasta w Drzewicy. W trakcie posiedzenia radni podjęli m.in. uchwałę w sprawie przyjęcia Programu Rewitalizacji Gminy i Miasta Drzewica na lata 2016-2022. Program rewitalizacji Gminy i Miasta Drzewica to wieloletni program działań w sferze społecznej oraz gospodarczej, przestrzenno-funkcjonalnej, technicznej i środowiskowej, który ma na celu niwelowanie negatywnych zjawisk zdiagnozowanych na obszarze rewitalizacji. W tworzeniu Programu uczestniczyli: Starostwo Powiatowe w Opocznie, Parafia Rzymskokatolicka pw. Św. Łukasza w Drzewicy, Polskie Stowarzyszenie Diabetyków Koło w Drzewicy, Towarzystwo Przyjaciół Drzewicy oraz Drzewickie Centrum Wolontariatu „Ofiarna dłoń”. Z przyjemnością informujemy, że do Programu rewitalizacji zostało wpisane również działanie pod nazwą – Rewia Sztuki Ludowej, które jest realizowane przez nasze Stowarzyszenie od 2015 roku.

INFORMACJA PUBLICZNA

Copyright © DCW "Ofiarna dłoń" 2018

Template by Joomla Templates & Darmowe szablony Joomla.

Uwaga! Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.