Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl
You are here:

26-340 Drzewica, ul. Stanisława Staszica 5, ofiarnadlon@gmail.com, KRS: 0000377275, NIP: 7681825342, REG.: 101032737

.Przekaż nam 1% z podatku za rok 2018.

Przekaż nam 1% z podatku za rok 2018

Szanowni Państwo, Drodzy Przyjaciele! Jak co roku o tej porze zwracamy się do Ciebie z uprzejmą prośbą o przekazanie 1% podatku na rzecz Drzewickiego Centrum Wolontariatu „Ofiarna dłoń”. Wystarczy, że we...

Czytaj więcej...

.Konkurs plastyczno-literacki.

Konkurs plastyczno-literacki

Regionalne Centrum Polityki Społecznej w Łodzi serdecznie zaprasza wszystkie dzieci oraz młodzież z rodzin zastępczych i wielodzietnych do udziału w Konkursie plastyczno-literackim w ramach Wojewódzkich Obchodów Dnia Rodziny. Zadaniem w...

Czytaj więcej...

.Bezpłatne warsztaty aerobik dla Seniorów.

Bezpłatne warsztaty aerobik dla Seniorów

Drzewickie Centrum Wolontariatu "Ofiarna dłoń" zaprasza Seniorów z terenu gminy i miasta Drzewica na bezpłatne warsztaty aerobik, które odbywać się będą we wtorki o godz. 18 w Regionalnym Centrum Kultury...

Czytaj więcej...

29.06.2018

Bezpieczny Senior w Idzikowicach

W piątek, 29 czerwca 2018 roku w Szkole Podstawowej w Idzikowicach odbyło się jedenaste spotkanie w ramach lokalnej kampanii społecznej „Bezpieczny Senior”. Spotkanie skierowane było do mieszkańców Brzuzy, Giełzowa oraz Idzikowic. Uczestników spotkania powitał Prezes Zarządu Drzewickiego Centrum Wolontariatu „Ofiarna dłoń” Dominik Niemirski. Następnie głos zabrał funkcjonariusz Posterunku Policji w Drzewicy asp. Paweł Janik. Patronat honorowy nad kampanią sprawuje Burmistrz Gminy i Miasta w Drzewicy Pan Janusz Reszelewski. Drzewickie Centrum Wolontariatu „Ofiarna dłoń” w imieniu Organizatorów kampanii składa serdeczne podziękowania wszystkim uczestnikom spotkania.

24.06.2018

Z wizytą we Wrocławiu

W niedzielę, 24 czerwca 2018 roku seniorzy, wolontariusze oraz sympatycy Drzewickiego Centrum Wolontariatu „Ofiarna dłoń” uczestniczyli w wycieczce do Wrocławia. Wrocław jest jednym z najstarszych miast Polski, które niegdyś było stolicą księstwa wrocławskiego, siedzibą władz pruskiej prowincji Śląsk i rejencji wrocławskiej. Wrocław jest często nazywany Wenecją Północy, bo przez jego obszar przepływa oprócz Odry kilkanaście innych, mniejszych rzek i strumieni, które tworzą liczne wyspy. W mieście zachowało się ponad osiem tysięcy zabytkowych kamienic reprezentujących style historyczne pochodzących z XIX i początków XX wieku. Jest to największe tego typu skupisko zabytkowego budownictwa w Polsce oraz jedno z największych w Europie. We Wrocławiu mimo zniszczeń wojennych zachowało się wiele budowli w stanie oryginalnym. Zwiedzanie miasta poprzedziła jednak wizyta w Rotundzie Panoramy Racławickiej, gdzie znajduje się obraz „Bitwa pod Racławicami” namalowany w latach 1893–1894 przez zespół malarzy pod kierunkiem Jana Styki i Wojciecha Kossaka. Następnie uczestnicy wyjazdu wspólnie z przewodnikiem panią Elżbietą Zielińską wyruszyli na trzygodzinny spacer po Wrocławiu. Grupa z Drzewicy odwiedziła m.in. Ostrów Tumski, Wyspę Piaskową, Stare Jatki i Rynek. Na zakończenie uczestnicy wycieczki udali się na wspólny obiad do jednej z wrocławskich restauracji, który był również doskonałą okazją do tego, by podzielić się swoimi wrażeniami z wizyty w tym pięknym mieście. Działanie zostało zrealizowane w ramach zadania publicznego „Senior w Centrum Aktywności 2018” dofinansowanego ze środków Województwa Łódzkiego.

22.06.2018

O bezpieczeństwie seniorów w Krzczonowie

W piątek, 22 czerwca 2018 roku w Świetlicy OSP w Krzczonowie odbyło się kolejne spotkanie w ramach lokalnej kampanii społecznej „Bezpieczny Senior”. Organizatorzy kampanii o bezpieczeństwie osób starszych rozmawiali z mieszkańcami Krzczonowa. Uczestników spotkania powitał Prezes Zarządu Drzewickiego Centrum Wolontariatu „Ofiarna dłoń” Dominik Niemirski. Następnie głos zabrał funkcjonariusz Posterunku Policji w Drzewicy asp. Paweł Janik. Patronat honorowy nad kampanią sprawuje Burmistrz Gminy i Miasta w Drzewicy Pan Janusz Reszelewski. Drzewickie Centrum Wolontariatu „Ofiarna dłoń” w imieniu Organizatorów kampanii składa serdeczne podziękowania wszystkim uczestnikom spotkania.

17.06.2018

Piknik Rodzinny w Idzikowicach

W niedzielę, 17 czerwca 2018 roku w Szkole Podstawowej w Idzikowicach odbył się Piknik Rodzinny „W zdrowym ciele zdrowy duch”, który oprócz integracji społeczności lokalnej miał na celu także promowanie zdrowego stylu życia w tym profilaktykę uzależnień. Imprezę uroczyście rozpoczęła p. dyrektor Anna Jakubczyk. Następnie wszyscy uczniowie klas 0-III zaprezentowali się w programie artystycznym „W zdrowym ciele, zdrowy duch”, podczas którego zachęcali wszystkich do zdrowego odżywiania oraz dbania o kondycję. Uczniów do występu przygotowały nauczycielki: p. Dorota Matuszczak, p. Dominika Kwaśniak i p. Teresa Prasek. Przy scenografii pomogły również: p. Marzena Domagała, p. Anna Rogulska oraz p. Agnieszka Winecka. Kolejnym występem była scenka w wykonaniu uczniów klasy II pt. „Wolna niedziela” pod kierunkiem wychowawczyni p. Marzeny Domagała. Po części oficjalnej nadszedł czas na liczne konkursy z nagrodami. Drzewickie Centrum Wolontariatu „Ofiarna dłoń” reprezentował Prezes Zarządu Dominik Niemirski.

INFORMACJA PUBLICZNA

Copyright © DCW "Ofiarna dłoń" 2019

Template by Joomla Templates & Darmowe szablony Joomla.

Uwaga! Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.