Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl
You are here:

26-340 Drzewica, ul. Stanisława Staszica 5, ofiarnadlon@gmail.com, KRS: 0000377275, NIP: 7681825342, REG.: 101032737

.Ankieta na temat warunków życia w naszej gminie.

Ankieta na temat warunków życia w naszej gminie

Stowarzyszenie Dolina Pilicy zaprasza mieszkańców naszego regionu do wyrażenia opinii na temat warunków życia w naszej gminie. Ankieta jest anonimowa a jej wyniki posłużą wyłącznie temu, aby dostosować Lokalną Strategię Rozwoju do...

Czytaj więcej...

.Przekaż nam 1% z podatku za rok 2017.

Przekaż nam 1% z podatku za rok 2017

Szanowni Państwo, Drodzy Przyjaciele! Rozpoczyna się kolejny okres rozliczeniowy i niezwykle ważny czas dla organizacji posiadających status pożytku publicznego, w tym również dla nas. Zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa podatnicy...

Czytaj więcej...

.Warsztaty z obsługi komputera dla Seniorów.

Warsztaty z obsługi komputera dla Seniorów

Drzewickie Centrum Wolontariatu „Ofiarna dłoń” zaprasza na bezpłatne warsztaty w ramach Centrum Aktywności Seniora WARSZTATY EDUKACYJNE Z OBSŁUGI KOMPUTERA I INTERNETU prowadzone w trzech modułach tematycznych 1. Podstawowa obsługa komputera (zajęcia od podstaw dla...

Czytaj więcej...

15.07.2017

Warsztaty dla KGW z terenu gminy Drzewica

W sobotę, 15 lipca 2017 roku członkinie Kół Gospodyń Wiejskich działających na terenie gminy Drzewica wzięły udział w wyjeździe do Muzeum Wsi Radomskiej. Pobyt w radomskim skansenie rozpoczął się od warsztatów edukacyjnych z twórczości ludowej. W czasie zajęć pracownicy Muzeum przypomnieli historię i zwyczaje związane z rękodziełem ludowym. Następnie uczestnicy wyjazdu udali się na wspólny obiad. Wizyta w skansenie zakończyła się zwiedzaniem dostępnych obiektów muzealnych oraz wystaw czasowych „W małomiasteczkowej aptece”, „Wizerunki Matki Boskiej”, „Sakralny wymiar świata. Przedstawienia religijne w rzeźbie drewnianej.”. Wyjazd do Muzeum Wsi Radomskiej był pierwszym działaniem w ramach zadania publicznego „Rewia Sztuki Ludowej Drzewica 2017” realizowanego przez Drzewickie Centrum Wolontariatu „Ofiarna dłoń” przy wsparciu ze środków Województwa Łódzkiego. Dyrekcji i pracownikom Muzeum serdecznie dziękujemy za zorganizowanie warsztatów a uczestnikom za udział w wyjeździe.

08.07.2017

II Integracyjny spływ kajakowy po Drzewiczce

W sobotę, 8 lipca 2017 roku wolontariusze oraz sympatycy Drzewickiego Centrum Wolontariatu „Ofiarna dłoń” wzięli udział w II Integracyjnym spływie kajakowym po Drzewiczce. Zgromadzonych pod zamkiem w Drzewicy uczestników spływu powitał Prezes Zarządu DCW Dominik Niemirski. Po krótkiej odprawie blisko trzydzieści osób wyposażonych w kamizelki asekuracyjne i wiosła zeszło na wodę. Kajakarze rozpoczęli swoją przygodę tuż po godzinie 14. Na szlaku nie brakowało atrakcji w postaci mielizny i naturalnych progów z powalonych drzew a także lekkiego deszczu. Po ponad trzech godzinach spędzonych na wodzie uczestnicy spływu szczęśliwie dotarli do Nieznamierowic. Na wszystkich czekały pyszne dania z grilla. Do grupy kajakarzy dołączyło kilkanaście osób, które nie zdecydowały się na wyprawę, w tym m.in. Pan Bogdan Piekarski, który biegnąc pokonał trasę z Drzewicy do Nieznamierowic. Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom spływu oraz spotkania za wspólnie spędzony czas i wspaniałą atmosferę.

02.07.2017

Zakończenie zajęć w Centrum Aktywności Seniora

W niedzielę, 2 lipca 2017 roku w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Drzewicy odbyło się uroczyste zakończenie zajęć prowadzonych w ramach Centrum Aktywności Seniora przez Drzewickie Centrum Wolontariatu „Ofiarna dłoń”. W bezpłatnych warsztatach edukacyjnych i rekreacyjnych prowadzonych w okresie październik 2016 – czerwiec 2017 uczestniczyło ponad 40 osób. Seniorzy w tym czasie włączali się również w akcje społeczne realizowane przez DCW „Ofiarna dłoń”. Niedzielne spotkanie otworzył Prezes Zarządu Dominik Niemirski, który podziękował wszystkim uczestnikom zajęć za ich aktywność oraz zaangażowanie. Podziękowania przekazał również instruktorce warsztatów aerobik i wolontariuszce Joannie Lis. Seniorzy otrzymali certyfikaty potwierdzające ukończenie szkolenie z obsługi komputera, dyplomy pamiątkowe oraz drobne upominki rzeczowe. Po części oficjalnej wszyscy uczestnicy spotkania udali się na poczęstunek przygotowany przez Seniorów. Życzymy udanego odpoczynku i do zobaczenia w październiku.

30.06.2017 r.

Dziedziczenie - warto pomyśleć wcześniej,
bo to ważna decyzja

W piątek, 30 czerwca 2017 roku dzięki współpracy ze Stowarzyszeniem Forum 4 Czerwca odbyły się ostatnie przed przerwą wakacyjną warsztaty dla Seniorów z terenu gminy i miasta Drzewica. Celem warsztatu pod tytułem „Dziedziczenie – warto pomyśleć wcześniej, bo to ważna decyzja” było podniesienie praktycznej wiedzy z zakresu prawa spadkowego opartej na przykładach z życia codziennego. Spotkanie poprowadziła adwokat Anna Pietrońska. Działanie zostało zrealizowane w ramach zadania publicznego pn. „Zaradni Seniorzy” dofinansowanego ze środków Rządowego Programu na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych na lata 2014-2020 - Edycja 2017.

INFORMACJA PUBLICZNA

Copyright © DCW "Ofiarna dłoń" 2018

Template by Joomla Templates & Darmowe szablony Joomla.

Uwaga! Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.