Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl
You are here:

26-340 Drzewica, ul. Stanisława Staszica 5, ofiarnadlon@gmail.com, KRS: 0000377275, NIP: 7681825342, REG.: 101032737

.Z wyrazami szczerego współczucia....

Z wyrazami szczerego współczucia...

Gdy w większości Sztabów Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Polsce oraz na całym świecie każdy wolontariusz zabiegał o kolejny grosz na rzecz dzieci, w Gdańsku trwała walka o życie Pawła...

Czytaj więcej...

.Bezpłatne warsztaty aerobik dla Seniorów.

Bezpłatne warsztaty aerobik dla Seniorów

Drzewickie Centrum Wolontariatu "Ofiarna dłoń" zaprasza Seniorów z terenu gminy i miasta Drzewica na bezpłatne warsztaty aerobik, które odbywać się będą we wtorki o godz. 18 w Regionalnym Centrum Kultury...

Czytaj więcej...

.Wojewódzka Karta Seniora.

Wojewódzka Karta Seniora

Karta Seniora Województwa Łódzkiego to program działań na rzecz wsparcia osób starszych w województwie łódzkim. Kartę Seniora może otrzymać każda osoba, która ukończyła 60 rok życia i zamieszkuje na terenie...

Czytaj więcej...

14.07.2018

Rekreacja nad Drzewiczką

W sobotę, 14 lipca 2018 roku już po raz trzeci Drzewickie Centrum Wolontariatu „Ofiarna dłoń” zorganizowało spływ kajakowy po Drzewiczce. Pomimo mało sprzyjających warunków atmosferycznych w wyprawie wzięło udział ponad 30 uczestników. Na propozycję Stowarzyszenia odpowiedzieli mieszkańcy gminy i miasta Drzewica oraz goście, którzy przybyli m.in. z powiatu łowickiego, grójeckiego, radomskiego, łódzkiego, przysuskiego oraz wołomińskiego. Zgromadzonych pod zamkiem w Drzewicy uczestników spływu powitał Prezes Zarządu DCW Dominik Niemirski. Wszyscy uczestnicy wyprawy przed zejściem na wodę otrzymali upominki w postaci woreczków wodoszczelnych na telefon. Po krótkiej odprawie uczestnicy spływu wyposażeni w kamizelki asekuracyjne i wiosła zeszli na wodę. Na szlaku nie brakowało atrakcji w postaci mielizny i naturalnych progów z powalonych drzew a także „lekkiego” deszczu. Po ponad trzech godzinach spędzonych na wodzie uczestnicy spływu szczęśliwie dotarli do Nieznamierowic. Na wszystkich czekała gorąca herbata i kawa oraz pyszne dania z grilla. Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom spływu oraz spotkania za wspólnie spędzony czas i wspaniałą atmosferę. Działanie zostało zrealizowane w ramach zadania publicznego pt. „Rekreacja nad Drzewiczką” dofinansowanego ze środków Województwa Łódzkiego.

12.07.2018

Warsztaty edukacyjne dla KGW

W czwartek, 12 lipca 2018 roku w Świetlicy Wiejskiej w Strzyżowie odbyły się warsztaty edukacyjne dla Kół Gospodyń Wiejskich działających na terenie gminy Drzewica. W spotkaniu wzięło udział ponad 60 przedstawicielek zaangażowanych w działalność wiejskich organizacji społecznych. Zaproszenie na warsztaty przyjęło: KGW Dąbrówka, KGW Domaszno, KGW Idzikowice, KGW Jelnia, KGW Strzyżów, KGW Trzebina, KGW Werówka, KGW Zakościele, Stowarzyszenie Gospodyń Wiejskich w Radzicach oraz Stowarzyszenie Moje Tradycje i Innowacje w Żardkach. Warsztaty poprowadziła Stanisława Dłużewska-Pawlik – etnograf, absolwentka Wydziału Filozoficzno-Historycznego Uniwersytetu Łódzkiego, członek-rzeczoznawca Krajowej Komisji Artystycznej i Etnograficznej w Łodzi, laureatka dorocznej nagrody Powiatu Opoczyńskiego za osiągnięcia w dziedzinie kultury w 2011 roku. Uczestników spotkania powitał Prezes Zarządu Drzewickiego Centrum Wolontariatu „Ofiarna dłoń” Dominik Niemirski, który przedstawił również działania zaplanowane w ramach tegorocznej edycji zadania publicznego pt. „Rewia Sztuki Ludowej Drzewica 2018” dofinansowanego ze środków Województwa Łódzkiego. Warsztaty edukacyjne dla KGW były pierwszym działaniem zrealizowanym w ramach tego zadania. Na zakończenie spotkania wręczono podziękowania i certyfikaty za udział w warsztatach. Spotkanie było także doskonałą okazją do integracji członkiń KGW działających na terenie gminy Drzewica. Po części szkoleniowej DCW „Ofiarna dłoń” zaprosiło wszystkich na kiełbaskę z grilla.

08.07.2018

Honorowa zbiórka krwi "Kropelka życia"

W niedzielę, 8 lipca 2018 roku w świetlicy OSP w Drzewicy odbyła się pierwsza honorowa zbiórka krwi w ramach akcji "Kropelka życia". Dziękujemy wszystkim osobom, które zdecydowały się oddać dziś swoją krew. W miesiącach wakacyjnych, co roku występują duże braki krwi w poszczególnych centrach krwiodawstwa. Każda kropla krwi jest niezwykle cenna, ale w tym okresie szczególnie. Jeśli jednak ktoś z Was nie mógł oddać krwi to zapraszamy na honorową zbiórkę, która odbędzie się 5 sierpnia w godz. 10.00 - 13.30 w OSP Brudzewice. A do Drzewicy na kolejną zbiórkę zapraszamy już 9 września 2018 r.

08.07.2018

Zakończenie zajęć
w Centrum Aktywności Seniora

W niedzielę, 8 lipca 2018 roku odbyło się uroczyste zakończenie zajęć prowadzonych w ramach Centrum Aktywności Seniora przez Drzewickie Centrum Wolontariatu „Ofiarna dłoń”. W bezpłatnych warsztatach edukacyjnych i rekreacyjnych prowadzonych w okresie październik 2017 – czerwiec 2018 uczestniczyło blisko 40 osób. Seniorzy w tym czasie włączali się również w akcje społeczne realizowane przez DCW „Ofiarna dłoń”. Niedzielne spotkanie podsumowujące warsztaty edukacyjne z obsługi komputera otworzył Prezes Zarządu Dominik Niemirski, który podziękował wszystkim uczestnikom zajęć za ich aktywność oraz zaangażowanie. Seniorzy otrzymali certyfikaty potwierdzające ukończenie szkolenia oraz drobne upominki rzeczowe. Życzymy udanego odpoczynku.

INFORMACJA PUBLICZNA

Copyright © DCW "Ofiarna dłoń" 2019

Template by Joomla Templates & Darmowe szablony Joomla.

Uwaga! Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.