Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl
You are here:

26-340 Drzewica, ul. Stanisława Staszica 5, ofiarnadlon@gmail.com, KRS: 0000377275, NIP: 7681825342, REG.: 101032737

.Zaproszenie dla Seniorów z Żardek i Żdżarów.

Zaproszenie dla Seniorów z Żardek i Żdżarów

Drodzy Seniorzy! Drzewickie Centrum Wolontariatu "Ofiarna dłoń" we współpracy z Posterunkiem Policji w Drzewicy oraz Urzędem Gminy i Miasta w Drzewicy przystąpiło do realizacji na terenie gminy i miasta Drzewica...

Czytaj więcej...

.Ruszyła kampania

Ruszyła kampania "Zrozumieć starość"

Ruszyła kampania społeczna Zrozumieć Starość. Co czwarty Polak jest seniorem, a aż dwa miliony osób z tej grupy to osoby samotne, schorowane, pozostawione samym sobie. Bardzo wiele osób potrafi traktować...

Czytaj więcej...

.Wojewódzka Karta Seniora.

Wojewódzka Karta Seniora

Karta Seniora Województwa Łódzkiego to program działań na rzecz wsparcia osób starszych w województwie łódzkim. Kartę Seniora może otrzymać każda osoba, która ukończyła 60 rok życia i zamieszkuje na terenie...

Czytaj więcej...

28.10.2017

Jak nie dać się oszukać metodą na wnuczka?

W dniach 27 i 28 października 2017 roku dzięki współpracy ze Stowarzyszeniem Forum 4 Czerwca odbyły się warsztaty dla Seniorów z terenu gminy i miasta Drzewica pod tytułem „Jak nie dać się oszukać metodą na wnuczka, czyli co każdy obywatel powinien wiedzieć?”. Celem warsztatów było podniesienie praktycznych kompetencji z zakresu zawieranie umów na odległość i możliwość ich rozwiązania, odwróconej hipoteki i renty dożywotniej, darowizny. Uczestnicy poznali również zasady reklamacji oraz możliwości odstąpienia o zawartej umowy. Spotkanie poprowadziła adwokat Anna Pietrońska. Działanie zostało zrealizowane w ramach zadania publicznego pn. „Zaradni Seniorzy” dofinansowanego ze środków Rządowego Programu na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych na lata 2014-2020 - Edycja 2017.

26.10.2017

Warsztaty dla dzieci

Od września 2017 roku Szkoła Podstawowa im. Polskich Olimpijczyków w Drzewicy realizuje we współpracy z Drzewickim Centrum Wolontariatu „Ofiarna dłoń” zadanie publiczne pt. „Moja Rodzina – edycja 2017” dofinansowane ze środków Województwa Łódzkiego. Uczniowie aktywnie i chętnie biorą udział w zajęciach, gdzie mają szansę podzielić się wiedzą z rówieśnikami jak i samemu nabyć nowe wiadomości oraz umiejętności. W projekcie uczestniczy klasa Ib z wychowawcą Ireną Grzybek, klasa I c z wychowawcą Mirosławą Białek i klasa IIa z wychowawcą Małgorzatą Klatą.

22.10.2017

Bezpłatne badania i porady medyczne
w ramach Dnia Zdrowia Drzewica 2017

W niedzielę, 22 października 2017 roku ponad sześćdziesięciu mieszkańców gminy i miasta Drzewica skorzystało z zaproszenia Drzewickiego Centrum Wolontariatu „Ofiarna dłoń”, Gminy i Miasta Drzewica, Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej oraz drzewickiego Koła Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków do udziału w Dniu Zdrowia Drzewica 2017. Wydarzenie to odbyło się w Regionalnym Centrum Kultury w Drzewicy. Przez ponad trzy godziny można było skorzystać z wielu badań i porad oferowanych przez specjalistów. Organizatorzy dzięki wyjątkowemu zaangażowaniu ze strony Partnerów zapewnili uczestnikom dostęp do bezpłatnych badań: EKG, słuchu, wzroku, poziomu cukru we krwi oraz ciśnienia. Konsultacji medycznych udzielał lekarz rodzinny z Przychodni Rodzinnej DOM-MED w Jelni pani Anna Góral. Dużym zainteresowaniem cieszyły się także porady dietetyka poprzedzone profesjonalną analizą składu ciała. W trakcie wydarzenie promowany był również Program Profilaktyki Pierwotnej i Wczesnego Wykrywania Nowotworów Głowy i Szyi „Zapobiegaj i działaj z głową”. Dzięki wsparciu ze strony Gminy i Miasta Drzewica uczestnicy wydarzenia po zakończonych badaniach otrzymywali drobne upominki w postaci pojemniczków na leki. Drzewickie Centrum Wolontariatu „Ofiarna dłoń” w imieniu organizatorów serdecznie dziękuje wszystkim uczestnikom wydarzenia za skorzystanie z przygotowanej oferty. Gorące podziękowania składamy Partnerom: Centrum Dietetyczne NATUR HOUSE w Opocznie, Przychodnia Rejonowa w Drzewicy SP ZOZ w Nowym Mieście nad Pilicą, Centrum Badań Naukowych LUMED w Opocznie, Przychodnia Rodzinna DOM-MED w Jelni, Gabinet AUDIO-MEDYK Piotr Wrzosek, ALAB Laboratoria Sp. z o.o., Salon Optyczny WOKULSKI w Opocznie, Centrum Diagnostyki i Terapii Onkologicznej NU-MED w Tomaszowie Mazowieckim.

20.10.2017

Pomoc w formie paczek
ze środkami czystości i higieny osobistej

Wraz z końcem września Drzewickie Centrum Wolontariatu „Ofiarna dłoń” zakończyło realizację pierwszego etapu programu pomocowego polegającego na udzieleniu wsparcia rzeczowego w postaci paczek ze środkami czystości i higieny osobistej. Z pomocy Stowarzyszenia skorzystało 40 rodzin oraz 10 osób samotnych z terenu gminy i miasta Drzewica, które znajdują się w trudnej sytuacji życiowej. Pomoc rzeczowa dotarła łącznie do 158 osób. Wsparcie przy kwalifikacji uczestników programu zapewnił Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Drzewicy. Program pomocy rzeczowej został zrealizowany w ramach zadania publicznego pt. „Pomoc w wychodzeniu z bezdomności” dofinansowanego ze środków Wojewody Łódzkiego.

INFORMACJA PUBLICZNA

Copyright © DCW "Ofiarna dłoń" 2018

Template by Joomla Templates & Darmowe szablony Joomla.

Uwaga! Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.