Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl
You are here:

26-340 Drzewica, ul. Stanisława Staszica 5, ofiarnadlon@gmail.com, KRS: 0000377275, NIP: 7681825342, REG.: 101032737

.Ankieta na temat warunków życia w naszej gminie.

Ankieta na temat warunków życia w naszej gminie

Stowarzyszenie Dolina Pilicy zaprasza mieszkańców naszego regionu do wyrażenia opinii na temat warunków życia w naszej gminie. Ankieta jest anonimowa a jej wyniki posłużą wyłącznie temu, aby dostosować Lokalną Strategię Rozwoju do...

Czytaj więcej...

.Przekaż nam 1% z podatku za rok 2017.

Przekaż nam 1% z podatku za rok 2017

Szanowni Państwo, Drodzy Przyjaciele! Rozpoczyna się kolejny okres rozliczeniowy i niezwykle ważny czas dla organizacji posiadających status pożytku publicznego, w tym również dla nas. Zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa podatnicy...

Czytaj więcej...

.Warsztaty z obsługi komputera dla Seniorów.

Warsztaty z obsługi komputera dla Seniorów

Drzewickie Centrum Wolontariatu „Ofiarna dłoń” zaprasza na bezpłatne warsztaty w ramach Centrum Aktywności Seniora WARSZTATY EDUKACYJNE Z OBSŁUGI KOMPUTERA I INTERNETU prowadzone w trzech modułach tematycznych 1. Podstawowa obsługa komputera (zajęcia od podstaw dla...

Czytaj więcej...

10.09.2017 r.

Chwytaj radość!

W niedzielę, 10 września 2017 roku w drzewickim parku przy Placu Wolności odbył się iwent dla dzieci pod hasłem „Chwytaj radość!”. Na blisko cztery godziny park zamienił się w miejsce rozrywki dla najmłodszych mieszkańców gminy i miasta Drzewica, ich rodziców, dziadków oraz opiekunów. Dzieci za sprawą wolontariuszy Drzewickiego Centrum Wolontariatu „Ofiarna dłoń” oraz animatorów chętnie włączały się do wspólnej zabawy przy muzyce. Nie zabrakło również nutki rywalizacji za sprawą konkurencji sportowych. Bez wątpienia największym zainteresowaniem cieszyło się malowanie twarzy. Wiele radości sprawiły także mega bańki mydlane oraz modelowanie balonów. Wydarzenie zakończyło się wizytą klauna, który dołączył do wspólnej zabawy. Na wszystkich uczestników iwentu czekały słodkie upominki ufundowane przez firmę Ferrero Polska Sp. z o.o. Drzewickie Centrum Wolontariatu „Ofiarna dłoń” serdecznie dziękuje za wspólną zabawę. W sposób szczególny pragniemy podziękować dyrekcji firmy Ferrero Polska Sp. z o.o., Urzędowi Gminy i Miasta w Drzewicy, Przedsiębiorstwu Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Drzewicy, funkcjonariuszom policji oraz wolontariuszce DCW Jolancie Krzyżanowskiej. Iwent dla dzieci pod hasłem „Chwytaj radość!” był zorganizowany w ramach zadania publicznego pt. „Moja Rodzina – edycja 2017” dofinansowanego ze środków Województwa Łódzkiego.

09.09.2017 r.

Wyjazd rehabilitacyjny do Uniejowa

W sobotę, 9 września 2017 roku mieszkańcy gminy i miasta Drzewica wzięli udział w wyjeździe rehabilitacyjnym do Uniejowa. Uczestnicy wyjazdu spędzili trzy godziny w kompleksie termalno-basenowym zażywając kąpieli w leczniczych solankach termalnych. Oprócz pływalni, zjeżdżalni, dysz, biczy i jacuzzi do dyspozycji uczestników wyjazdu było również pomieszczenie, w którym znajduje się tężnia solankowa. Tężnia pełni rolę naturalnego inhalatorium jodowego. Zgromadzone tam powietrze nasycone jest m.in. jodem, bromem, magnezem, potasem i żelazem, a także szeregiem innych dobroczynnych dla organizmu mikroelementów. Wizyta w Uniejowie zakończyła się wspólnym posiłkiem w niecodziennych warunkach. Integracyjny obiad był zaserwowany w stodole, która stanowi jeden z pięciu obiektów muzealnych Zagrody Młynarskiej w Uniejowie. Konstrukcja stanowi wierną kopię stodoły z Besiekier. Wyjazd do Uniejowa był dofinansowany ze środków Powiatu Opoczyńskiego w ramach zadania publicznego realizowanego przez Drzewickie Centrum Wolontariatu „Ofiarna dłoń”.

02.09.2017 r.

Drzewickie akcenty 
na IV Paradzie Seniorów w Warszawie

Seniorzy z gminy i miasta Drzewica wzięli udział w  IV Ogólnopolskiej Paradzie Seniorów „Dojrzali Wspaniali”. Wyjazd do Warszawy został zorganizowany przez Drzewickie Centrum Wolontariatu „Ofiarna dłoń”. Inicjatywa Fundacji „Zaczyn” to wielkie święto społeczności seniorów oraz ich rodzin. Jest symboliczną prezentacją rosnącej grupy osób starszych, próbą pokazania jej energii, potencjału i twórczości, ale również problemów i postulatów. Stanowi swego rodzaju apel, by głos osób 60+ był bardziej słyszalny. Tegoroczna edycja akcji, przebiegająca pod hasłem „Siła wieku, człowieku!”. W paradzie uczestniczyło 27 naszych seniorów, którzy poprzez świetną zabawę mieli okazję zamanifestować solidarność międzypokoleniową i siłę drzemiącą w społeczności osób 60+. Atmosfera była znakomita. Wspólnie z  seniorami z  całej Polski nasi przeszli od ronda Charles`a de Gaulle’a na teren Uniwersytetu Warszawskiego na Krakowskim Przedmieściu. Tam odbył się Piknik Pokoleń z ciekawymi panelami dyskusyjnymi, warsztatami, bezpłatnymi badaniami medycznymi oraz koncertami. Do tańca przygrywała dobrze znana drzewiczanom DJ Wika, czyli Wirginia Szmit. Najstarsza DJ-ka w Polsce z sympatią wspominała udział w ubiegłorocznym Powiatowym Dniu Seniora w Drzewicy przekazując wszystkim seniorom z terenu gminy i miasta serdeczne pozdrowienia.

20.08.2017 r.

Wakacje z wędką

W niedzielę, 20 sierpnia 2017 roku Koło Nr 3 Polskiego Związku Wędkarskiego w Drzewicy we współpracy z Drzewickim Centrum Wolontariatu „Ofiarna dłoń” zorganizowało zawody dla najmłodszych mieszkańców gminy i miasta Drzewica pod hasłem „Wakacje z wędką”. Impreza była połączona z piknikiem rodzinnym nad zalewem. Mimo deszczowej aury zawody cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem. Nad brzegiem zbiornika spotkało się ponad 200 osób, w tym 82 startujących – dziewcząt i chłopców w wieku od 5 do 14 lat. Uroczyste podsumowanie zawodów przyniosło dzieciakom wiele radości. Odbywało się z udziałem licznej grupy gości: starosty opoczyńskiego Józefa Roga, wiceprezesa ds. organizacyjnych i jednocześnie członka prezydium zarządu Okręgu Polskiego Związku Wędkarskiego w Radomiu Ireneusza Frydrycha, radnej Rady Gminy i Miasta w Drzewicy Joanny Popis oraz sponsorów Krystyny Swęd i Grzegorza Strzygi. Najlepsi wędkarze otrzymali puchary i nagrody. W kategorii dziewcząt zwyciężyła Patrycja Nowakowska (1700 pkt), drugie miejsce przypadło Lenie Jaciubek (960 pkt), natomiast trzecie Wiktorii Nodze (920 pkt). Wśród chłopców wygrał Mateusz Nowakowski (1360 pkt), drugi był Patryk Nowociński (1160), a trzeci Michał Starnawski (1060 pkt). Patrycja Nowakowska odebrała także statuetkę i nagrodę za złowienie największej ryby (leszcza o długości 27,4 cm). Na koniec rozdano dwie dodatkowe nagrody. Spośród wszystkich startujących wylosowano dziewczynkę i chłopca, którzy wygrali rowery. Inne dzieci również czuły się dowartościowane, ponieważ wszystkie otrzymały słodkie upominki. Czwarta edycja wakacyjnych zawodów połączona z rodzinnym piknikiem wędkarskim została zorganizowana w ramach zadania publicznego „Moja Rodzina – edycja 2017” dofinansowanego ze środków Województwa Łódzkiego.

INFORMACJA PUBLICZNA

Copyright © DCW "Ofiarna dłoń" 2018

Template by Joomla Templates & Darmowe szablony Joomla.

Uwaga! Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.