Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl
You are here:

26-340 Drzewica, ul. Stanisława Staszica 5, ofiarnadlon@gmail.com, KRS: 0000377275, NIP: 7681825342, REG.: 101032737

.Ruszyła kampania

Ruszyła kampania "Zrozumieć starość"

Ruszyła kampania społeczna Zrozumieć Starość. Co czwarty Polak jest seniorem, a aż dwa miliony osób z tej grupy to osoby samotne, schorowane, pozostawione samym sobie. Bardzo wiele osób potrafi traktować...

Czytaj więcej...

.Wojewódzka Karta Seniora.

Wojewódzka Karta Seniora

Karta Seniora Województwa Łódzkiego to program działań na rzecz wsparcia osób starszych w województwie łódzkim. Kartę Seniora może otrzymać każda osoba, która ukończyła 60 rok życia i zamieszkuje na terenie...

Czytaj więcej...

20.04.2018

O bezpieczeństwie osób starszych w Brzustowcu

W piątek, 20 kwietnia 2018 roku w Świetlicy Wiejskiej w Brzustowcu odbyło się trzecie spotkanie w ramach lokalnej kampanii społecznej „Bezpieczny Senior”. Tym razem organizatorzy kampanii o bezpieczeństwie osób starszych rozmawiali z mieszkańcami Brzustowca. Uczestników spotkania powitał Prezes Zarządu Drzewickiego Centrum Wolontariatu „Ofiarna dłoń” Dominik Niemirski. Następnie głos zabrali funkcjonariusze Posterunku Policji w Drzewicy – asp. Paweł Janik oraz mł. asp. Michał Szczepanik. W spotkaniu z mieszkańcami wziął również udział sołtys Stanisław Kmita. Drzewickie Centrum Wolontariatu „Ofiarna dłoń” w imieniu organizatorów kampanii składa serdeczne podziękowania wszystkim uczestnikom spotkania w Brzustowcu.

13.04.2018

Bezpieczny Senior w Zakościelu

W piątek, 13 kwietnia 2018 roku w Świetlicy Wiejskiej w Zakościelu odbyło się drugie spotkanie w ramach lokalnej kampanii społecznej „Bezpieczny Senior”. Organizatorzy kampanii o bezpieczeństwie osób starszych rozmawiali z mieszkańcami Zakościela. Uczestników spotkania powitał Prezes Zarządu Drzewickiego Centrum Wolontariatu „Ofiarna dłoń” Dominik Niemirski. Następnie głos zabrali funkcjonariusze Posterunku Policji w Drzewicy – asp. Paweł Janik oraz mł. asp. Michał Szczepanik. W spotkaniu z mieszkańcami wzięli również udział radna Rady Gminy i Miasta w Drzewicy Pani Dorota Wiktorowicz oraz sołtys Mieczysław Dziurzyński. Patronat honorowy nad kampanią sprawuje Burmistrz Gminy i Miasta w Drzewicy Pan Janusz Reszelewski. Drzewickie Centrum Wolontariatu „Ofiarna dłoń” w imieniu Organizatorów kampanii składa serdeczne podziękowania wszystkim uczestnikom spotkania w Zakościelu.

06.04.2018

Inauguracyjne spotkanie
lokalnej kampanii społecznej "Bezpieczny Senior"

W piątek, 6 kwietnia 2018 roku została zainaugurowana lokalna kampania społeczna „Bezpieczny Senior”. Pierwsze spotkanie z udziałem seniorów z Drzewicy odbyło się w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych. Uczestników spotkania powitał Prezes Zarządu Drzewickiego Centrum Wolontariatu „Ofiarna dłoń” Dominik Niemirski. W swoim wystąpieniu przypomniał, że głównym celem kampanii jest podwyższenie świadomości osób starszych na temat kwestii związanych z bezpieczeństwem. Poinformował również, że w ramach kampanii odbędzie się 12 spotkań z mieszkańcami gminy i miasta Drzewica w trakcie których funkcjonariusze Policji przedstawią informacje na temat podstawowych zagrożeń, na jakie narażone są osoby starsze. W spotkaniu wziął udział Burmistrz Gminy i Miasta Drzewica Pan Janusz Reszelewski, który sprawuje patronat honorowy nad kampanią. Zabierając głos podziękował wolontariuszom DCW „Ofiarna dłoń” oraz funkcjonariuszom Policji z Drzewicy za niezwykle cenną inicjatywę na rzecz osób starszych, która wpisuje się w tworzoną przez samorząd oraz organizacje pozarządowe lokalną politykę senioralną. Następnie głos zabrał kierownik Posterunku Policji w Drzewicy mł. asp. Paweł Baran, który rozpoczął debatę na temat bezpieczeństwa seniorów. W trakcie prezentacji przygotowanej przez dzielnicowych – asp. Pawła Janika oraz mł. asp. Michała Szczepanika poruszono tematy kradzieży i oszustw metodą "na wnuczka". Na spotkaniu omówiono również kwestie bezpieczeństwa seniorów, jako uczestników ruchu drogowego. Drzewickie Centrum Wolontariatu „Ofiarna dłoń” w imieniu Organizatorów kampanii składa serdeczne podziękowania wszystkim uczestnikom spotkania w Drzewicy.

25.03.2018

Niedziela Palmowa w Muzeum Wsi Radomskiej

W niedzielę, 25 marca 2018 roku odbył się wyjazd na Uroczystości Niedzieli Palmowej w Muzeum Wsi Radomskiej. Ponad dwudziestoosobowa grupa z Drzewicy pobyt w Muzeum rozpoczęła od zwiedzania obiektów dawnego budownictwa wiejskiego (chałupy, dwory, kościół, budynki gospodarcze, kuźnie, wiatraki i młyny wodne). Uczestnicy wyjazdu zobaczyli również pojazdy, maszyny rolnicze, tkaniny i wytwory sztuki ludowej. Ciepły i słoneczny dzień sprzyjał spacerującym po skansenie drzewiczanom. Najważniejszym punktem wyjazdu była uroczysta Msza Święta, której przewodniczył biskup radomski Henryk Tomasik. Uroczystości zakończyły się poświęceniem pola pod uprawę roślin jarych.

INFORMACJA PUBLICZNA

Copyright © DCW "Ofiarna dłoń" 2018

Template by Joomla Templates & Darmowe szablony Joomla.

Uwaga! Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.