Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl
You are here:

26-340 Drzewica, ul. Stanisława Staszica 5, ofiarnadlon@gmail.com, KRS: 0000377275, NIP: 7681825342, REG.: 101032737

.Z wyrazami szczerego współczucia....

Z wyrazami szczerego współczucia...

Gdy w większości Sztabów Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Polsce oraz na całym świecie każdy wolontariusz zabiegał o kolejny grosz na rzecz dzieci, w Gdańsku trwała walka o życie Pawła...

Czytaj więcej...

.Bezpłatne warsztaty aerobik dla Seniorów.

Bezpłatne warsztaty aerobik dla Seniorów

Drzewickie Centrum Wolontariatu "Ofiarna dłoń" zaprasza Seniorów z terenu gminy i miasta Drzewica na bezpłatne warsztaty aerobik, które odbywać się będą we wtorki o godz. 18 w Regionalnym Centrum Kultury...

Czytaj więcej...

.Wojewódzka Karta Seniora.

Wojewódzka Karta Seniora

Karta Seniora Województwa Łódzkiego to program działań na rzecz wsparcia osób starszych w województwie łódzkim. Kartę Seniora może otrzymać każda osoba, która ukończyła 60 rok życia i zamieszkuje na terenie...

Czytaj więcej...

09.10.2018

Senior bezpieczny w sieci i przestrzeni medialnej

W Drzewicy odbyły się warsztaty „Senior bezpieczny w sieci i przestrzeni medialnej”, które poprowadziła Magdalena Skrzydlewska ze Stowarzyszenia Forum 4 Czerwca. Celem warsztatów było podniesienie wiedzy i umiejętności praktycznych z zakresu bezpiecznego korzystania z Internetu, w tym z portali społecznościowych oraz przeciwdziałania dezinformacji w przestrzeni medialnej (Internet, TV, radio, reklama bezpośrednia). Szczególny nacisk był położony na wzmocnienie kompetencji praktycznych, w tym umiejętności aktywnego słuchania i czytania ze zrozumieniem oraz dokonywania analizy informacji. Warsztaty odbyły się w ramach zadania publicznego pt. „Senior bezpieczny i aktywny” realizowanego przez Stowarzyszenie Forum 4 Czerwca w ramach Rządowego Programu na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych na lata 2014–2020.

07.10.2018

Senior konsumentem

W dniach 6-7 października 2018 roku odbyły się warsztaty „Senior konsumentem”, które dla mieszkańców gminy i miasta Drzewica poprowadziła adwokat Anna Pietrońska. Celem warsztatów było podniesienie wiedzy z zakresu: reklamowania towarów i usług, zawierania umów na odległość i możliwości ich rozwiązania, odstąpienia od umowy a także umowy z bankami, ubezpieczycielami, operatorami telekomunikacyjnymi oraz kwestie zniżek i ulg dla Seniorów (emerytów). Szczególny nacisk został położony na wzmocnienie kompetencji praktycznych, w tym umiejętności przygotowania następujących pism: reklamacji w oparciu o gwarancję, reklamacji w oparciu o rękojmię, odstąpienia od umowy, wniosku do Rzecznika Konsumentów o zajęcie się sprawą oraz wniosku o mediacje z przedsiębiorcą. Warsztaty odbyły się w ramach zadania publicznego pt. „Senior bezpieczny i aktywny” realizowanego przez Stowarzyszenie Forum 4 Czerwca w ramach Rządowego Programu na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych na lata 2014–2020.

03.10.2018

Regionalny Festiwal Skrytych Talentów Drzewica 2018

W środę, 3 października 2018 roku odbył się I. Regionalny Festiwal Skrytych Talentów Drzewica 2018. Wydarzenie, którego organizatorami byli: Drzewickie Centrum Wolontariatu „Ofiarna dłoń”, Warsztaty Terapii Zajęciowej w Drzewicy oraz Regionalne Centrum Kultury w Drzewicy zgromadziło ponad 200 uczestników z 15 placówek działających na rzecz osób z niepełnosprawnością. W Festiwalu wzięli udział przedstawiciele warsztatów terapii zajęciowej, środowiskowych domów samopomocy oraz domów pomocy społecznej z Niemojowic, Skrzynna, Żarnowa, Tomaszowa Mazowieckiego, Lipin, Wolborza, Opoczna, Bełchatowa, Olszowca, Zduńskiej Woli, Myślakowic i Radomia. Celem wydarzenia było stworzenie możliwości zaprezentowania przez osoby z niepełnosprawnością różnorodnych form twórczości artystycznej: teatr, poezja, taniec, kabaret, muzyka, inscenizacje. Dodatkowym celem Festiwalu była integracja uczestników oraz promowanie pozytywnego wizerunku osoby z niepełnosprawnością w środowisku lokalnym. Po powitaniu gości przez Beatę Cholewę z WTZ i Prezesa Zarządu DCW „Ofiarna dłoń” Dominika Niemirskiego oraz uroczystym otwarciu wydarzenia z udziałem, m.in. Wicemarszałka Województwa Łódzkiego Pana Dariusza Klimczaka, Burmistrza Gminy i Miasta Drzewica Pana Janusza Reszelewskiego, Dyrektora Wydziału Ochrony Środowiska, Zdrowia i Osób Niepełnosprawnych Starostwa Powiatowego w Opocznie Pani Marii Sołtysiak oraz Proboszcza Parafii pw. Św. Łukasza w Drzewicy ks. Adama Płuciennika rozpoczęły się pokazy artystyczne. Na scenie Regionalnego Centrum Kultury w Drzewicy zaprezentowały się wyjątkowe talenty, które niejednokrotnie wywoływały uśmiech oraz porywały do wspólnej zabawy. Dodatkowym elementem Festiwalu były stoiska informacyjne przygotowane przez Łódzki Oddział Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych oraz placówkę terenową Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego w Opocznie. Pracownicy instytucji rozmawiali z uczestnikami wydarzenia o możliwościach zapewnienia wsparcia. Podczas uroczystego podsumowania każda placówka uczestnicząca w Festiwalu otrzymała nagrody rzeczowe, upominki i dyplomy. Nie był to jednak koniec wydarzenia. Po przerwie obiadowej sceną zawładnęła gwiazda dnia – Dorota Osińska, piosenkarka i aktorka związana z Teatrem Rampa w Warszawie, zdobywczyni drugiego miejsca w drugiej edycji programu The Voice of Poland. Niedowidząca artystka wystąpiła ze znakomitym koncertem, który zakończył się owacją na stojąco. Działanie zostało zrealizowane w ramach zadania publicznego pt. „Regionalny Festiwal Skrytych Talentów Drzewica 2018” dofinansowanego ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych będących w dyspozycji Województwa Łódzkiego.

30.09.2018

Wyjazd edukacyjny do Zakopanego

W dniach 28-30 września 2018 roku grupa seniorów oraz wolontariuszy zaangażowanych w działalność Drzewickiego Centrum Wolontariatu „Ofiarna dłoń” wzięła udział w wyjeździe edukacyjnym do Zakopanego. Długa droga z przerwą w Krakowie upłynęła uczestnikom wyjazdu nadzwyczaj szybko. Trzydniowy program pobytu w Zakopanem był bardzo intensywny. W piątek tuż po zakwaterowaniu grupa wyruszyła na spotkanie do Centrum Edukacji Przyrodniczej Tatrzańskiego Parku Narodowego. Drugi dzień pobytu w Zakopanem rozpoczął się od wspólnego śniadania, po którym grupa wyruszyła na szlak, by tuż po godzinie 13 dotrzeć do Morskiego Oka. Bardziej wytrwali turyści w czasie wolnym zdobyli Czarny Staw pod Rysami (1583 m n.p.m.). Wędrówce towarzyszyły niesamowite widoki lekko ośnieżonych szczytów gór. Wieczorem wszyscy uczestnicy wyjazdu spotkali się na kolacji integracyjnej z udziałem muzyków – rodowitych górali, którzy w sposób niezwykle ciekawy opowiadali o lokalnych tradycjach i zwyczajach. Podczas wieczoru nie mogło zabraknąć muzyki góralskiej. W niedzielę po śniadaniu grupa udała się na Mszę Świętą do Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na Krzeptówkach. Pobyt w Zakopanem zakończył się czasem wolnym na Krupówkach. Wyjazd został zorganizowany w ramach operacji pt. „ekoSENIOR” współfinansowanej ze środków Unii Europejskiej w ramach działania 19 „Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

INFORMACJA PUBLICZNA

Copyright © DCW "Ofiarna dłoń" 2019

Template by Joomla Templates & Darmowe szablony Joomla.

Uwaga! Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.