Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl
You are here:

26-340 Drzewica, ul. Stanisława Staszica 5, ofiarnadlon@gmail.com, KRS: 0000377275, NIP: 7681825342, REG.: 101032737

.Ankieta na temat warunków życia w naszej gminie.

Ankieta na temat warunków życia w naszej gminie

Stowarzyszenie Dolina Pilicy zaprasza mieszkańców naszego regionu do wyrażenia opinii na temat warunków życia w naszej gminie. Ankieta jest anonimowa a jej wyniki posłużą wyłącznie temu, aby dostosować Lokalną Strategię Rozwoju do...

Czytaj więcej...

.Przekaż nam 1% z podatku za rok 2017.

Przekaż nam 1% z podatku za rok 2017

Szanowni Państwo, Drodzy Przyjaciele! Rozpoczyna się kolejny okres rozliczeniowy i niezwykle ważny czas dla organizacji posiadających status pożytku publicznego, w tym również dla nas. Zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa podatnicy...

Czytaj więcej...

.Warsztaty z obsługi komputera dla Seniorów.

Warsztaty z obsługi komputera dla Seniorów

Drzewickie Centrum Wolontariatu „Ofiarna dłoń” zaprasza na bezpłatne warsztaty w ramach Centrum Aktywności Seniora WARSZTATY EDUKACYJNE Z OBSŁUGI KOMPUTERA I INTERNETU prowadzone w trzech modułach tematycznych 1. Podstawowa obsługa komputera (zajęcia od podstaw dla...

Czytaj więcej...

8.11.2017 r.

Z wizytą w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie

W środę, 8 listopada 2017 roku uczniowie klasy Ia z wychowawcą Ireną Grzybek, klasy I c z wychowawcą Mirosławą Białek i klasy IIa z wychowawcą Małgorzatą Klatą wzięli udział w wyjeździe edukacyjnym do Warszawy. Głównym celem wyjazdu była wizyta w Centrum Nauki Kopernik, którą poprzedził spacer po Starym Mieście oraz Krakowskim Przedmieściu. Najmłodsi mieszkańcy gminy i miasta Drzewica mimo chłodnego przedpołudnia podążali dzielnie za panią przewodnik podziwiając najważniejsze zabytki i miejsca zlokalizowane w sercu Warszawy. Po dotarciu do długo wyczekiwanego Kopernika na uczestników wyjazdu czekało ponad 400 interaktywnych eksponatów. Niezwykle ciekawym doświadczeniem była również wizyta w planetarium. Krótki pokaz połączony z projekcją filmu „Astronauta 3D” pozwolił uczestnikom wyjazdu poczuć się jak astronauta, który startuje w kosmos lub unosi się w pobliżu Międzynarodowej Stacji Kosmicznej. Pobyt w Warszawie zakończył się motywem patriotycznym. W związku ze zbliżającą się 99. rocznicą Święta Niepodległości grupa z Drzewicy wdzięczna za wywalczoną wolność i niepodległość oddała pokłon przy Grobie Nieznanego Żołnierza oraz pomniku Marszałka Józefa Piłsudskiego. Natomiast w drodze powrotnej do domu nie mogło zabraknąć wspólnego wykonania znanych pieśni patriotycznych. Dziękujemy uczestnikom wyjazdu za wspólnie spędzony czas a rodzicom za okazaną pomoc i opiekę nad dziećmi. Uczestnikiem wycieczki był również Prezes Zarządu Drzewickiego Centrum Wolontariatu „Ofiarna dłoń” Dominik Niemirski. Wyjazd do Centrum Nauki Kopernik został zrealizowany w ramach zadania publicznego pt. „Moja Rodzina – edycja 2017” dofinansowanego ze środków Województwa Łódzkiego.

07.11.2017

Sprzęt AGD dla najbardziej potrzebujących rodzin

Wraz z końcem października Drzewickie Centrum Wolontariatu „Ofiarna dłoń” zakończyło realizację drugiego etapu programu pomocowego polegającego na udzieleniu wsparcia rzeczowego w postaci podstawowego sprzętu AGD. Z pomocy Stowarzyszenia skorzystały 3 rodziny z terenu gminy i miasta Drzewica, które znajdują się w trudnej sytuacji życiowej. Drzewickie Centrum Wolontariatu „Ofiarna dłoń” przekazało w ramach programu pomocowego: lodówkę z zamrażarką, kuchenkę gazowo-elektryczną oraz pralkę automatyczną. Wsparcie przy kwalifikacji uczestników programu zapewnił Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Drzewicy. Program pomocy rzeczowej został zrealizowany w ramach zadania publicznego pt. „Pomoc w wychodzeniu z bezdomności” dofinansowanego ze środków Wojewody Łódzkiego.

28.10.2017

Jak nie dać się oszukać metodą na wnuczka?

W dniach 27 i 28 października 2017 roku dzięki współpracy ze Stowarzyszeniem Forum 4 Czerwca odbyły się warsztaty dla Seniorów z terenu gminy i miasta Drzewica pod tytułem „Jak nie dać się oszukać metodą na wnuczka, czyli co każdy obywatel powinien wiedzieć?”. Celem warsztatów było podniesienie praktycznych kompetencji z zakresu zawieranie umów na odległość i możliwość ich rozwiązania, odwróconej hipoteki i renty dożywotniej, darowizny. Uczestnicy poznali również zasady reklamacji oraz możliwości odstąpienia o zawartej umowy. Spotkanie poprowadziła adwokat Anna Pietrońska. Działanie zostało zrealizowane w ramach zadania publicznego pn. „Zaradni Seniorzy” dofinansowanego ze środków Rządowego Programu na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych na lata 2014-2020 - Edycja 2017.

26.10.2017

Warsztaty dla dzieci

Od września 2017 roku Szkoła Podstawowa im. Polskich Olimpijczyków w Drzewicy realizuje we współpracy z Drzewickim Centrum Wolontariatu „Ofiarna dłoń” zadanie publiczne pt. „Moja Rodzina – edycja 2017” dofinansowane ze środków Województwa Łódzkiego. Uczniowie aktywnie i chętnie biorą udział w zajęciach, gdzie mają szansę podzielić się wiedzą z rówieśnikami jak i samemu nabyć nowe wiadomości oraz umiejętności. W projekcie uczestniczy klasa Ib z wychowawcą Ireną Grzybek, klasa I c z wychowawcą Mirosławą Białek i klasa IIa z wychowawcą Małgorzatą Klatą.

INFORMACJA PUBLICZNA

Copyright © DCW "Ofiarna dłoń" 2018

Template by Joomla Templates & Darmowe szablony Joomla.

Uwaga! Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.