Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl
You are here:

26-340 Drzewica, ul. Stanisława Staszica 5, ofiarnadlon@gmail.com, KRS: 0000377275, NIP: 7681825342, REG.: 101032737

.Z wyrazami szczerego współczucia....

Z wyrazami szczerego współczucia...

Gdy w większości Sztabów Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Polsce oraz na całym świecie każdy wolontariusz zabiegał o kolejny grosz na rzecz dzieci, w Gdańsku trwała walka o życie Pawła...

Czytaj więcej...

.Bezpłatne warsztaty aerobik dla Seniorów.

Bezpłatne warsztaty aerobik dla Seniorów

Drzewickie Centrum Wolontariatu "Ofiarna dłoń" zaprasza Seniorów z terenu gminy i miasta Drzewica na bezpłatne warsztaty aerobik, które odbywać się będą we wtorki o godz. 18 w Regionalnym Centrum Kultury...

Czytaj więcej...

.Wojewódzka Karta Seniora.

Wojewódzka Karta Seniora

Karta Seniora Województwa Łódzkiego to program działań na rzecz wsparcia osób starszych w województwie łódzkim. Kartę Seniora może otrzymać każda osoba, która ukończyła 60 rok życia i zamieszkuje na terenie...

Czytaj więcej...

18.10.2018

Rodzinny wyjazd do ZOO

W czwartek, 18 października 2018 roku uczestnicy zadania publicznego pt. "Moja Rodzina 2018" - uczniowie Szkoły Podstawowej w Brzustowcu wraz ze swoimi rodzinami wzięli udział we wspólnym wyjeździe do ZOO Safari w Borysewie. Pierwszym punktem wycieczki było zwiedzanie ZOO kolejką. Uczestnicy mieli okazję zobaczyć między innymi białe lwy, tygrysy, wielbłądy, tapiry, kangury, surykatki i wiele innych. Dodatkową atrakcją był pokaz umiejętności foki o wdzięcznym imieniu Dawid. Następnie uczestnicy wyjazdu wzięli udział w zajęciach warsztatowych, podczas których poznali różne pokrycia skóry zwierząt. Mogli dotknąć jaszczurki brodatej, żółwia oraz jeża australijskiego. Po tak licznych atrakcjach wszyscy udali się na przepyszny obiad. Ostatnim punktem były zabawy w Figlarni. To był dzień pełen niezapomnianych wrażeń, które na długo pozostaną w pamięci uczestników. Wyjazd został zorganizowany w ramach zadania publicznego pt. "Moja Rodzina 2018" dofinansowanego ze środków Województwa Łódzkiego.

18.10.2018

W poszukiwaniu lokalnych bohaterów niepodległości

W czwartek, 18 października 2018 roku w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Drzewicy w ramach zadania publicznego pt. "Komu zawdzięczamy naszą Niepodległość: od Paderewskiego do lokalnych bohaterów tamtych czasów", realizowanego przez Stowarzyszenie Forum 4 Czerwca we współpracy z DCW "Ofiarna dłoń" odbyły się pierwsze z cyklu warsztaty pt. „Nasi lokalni, nieznani współtwórcy niepodległości”. Ich uczestnikami byli seniorzy, a także uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Drzewicy. Na początek moderator, pan Andrzej Machowski, przybliżył uczestnikom historię I wojny światowej oraz jej bohaterów, którym zawdzięczamy niepodległość. Następną częścią spotkania były ćwiczenia integracyjne w grupach (po trzech uczniów i trzech seniorów). Każda grupa miała za zadanie porozmawiać ze sobą na temat swoich przodków, narysować swoje drzewo genealogiczne i sprawdzić, czy w rodzinie być może nie ma przodka, który brał udział w walce o niepodległość. Każda z grup szybko zabrała się do pracy i po  intensywnych rozmowach, przypominaniu sobie imion, dat urodzenia i śmierci, znaleźliśmy 2 osoby, które walczyły o to, aby Polska odzyskała niepodległość. Celem warsztatów było odnalezienie anonimowego bohatera niepodległości – osoby, która walczyła za naszą ojczyznę w tamtym czasie, lecz pozostała anonimowa. Media, prasa o nim nie mówiły i nie mówią. Celem warsztatów jest też utworzenie pamiątkowej tablicy w związku z rocznicą 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości i uroczyste zawieszenie jej w naszej szkole. Aby jednak tak się stało, musimy dowiedzieć się więcej o dwójce naszych anonimowych bohaterów niepodległości, którzy są przodkami seniorów uczestniczących w warsztatach. Na koniec spotkania, uczestnicy zjedli wspólny posiłek - smaczny obiad z drzewickiej restauracji „Zamkowa”. Kolejne warsztaty i relacja z nich już wkrótce. To właśnie na nich dowiemy się czegoś więcej o wspaniałych, lecz anonimowych bohaterach niepodległości.

Relację opracowała uczestniczka warsztatów Julia Łaska, kl. II T.

bohaterów niepodległości,

13.10.2018

Warsztaty na temat ochrony środowiska i zmian klimatu dla Seniorów

W sobotę, 13 października 2018 roku odbyły się pierwsze warsztaty na temat ochrony środowiska i zmian klimatu dla Seniorów, które poprowadziła pani Elżbieta Przybył. Tematem spotkania były zagrożenia ekologiczne na świecie wynikające ze zmian klimatu oraz powiększającej się dziury ozonowej. Zajęcia odbywają się w ramach operacji pn. „ekoSENIOR” współfinansowanej ze środków Unii Europejskiej w ramach działania 19 „Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

12.10.2018

Senioralia Opoczyńskie Mniszków 2018

W piątek, 12 października 2018 roku w gminie Mniszków odbyły się Senioralia Opoczyńskie 2018. Wydarzenie to jest kontynuacją obchodów święta seniorów z terenu powiatu opoczyńskiego, które zostało zapoczątkowane w 2016 roku w Drzewicy. Tegoroczne miejsce nie było przypadkowe. Gmina Mniszków została współorganizatorem wydarzenia w związku z zaproszeniem Wójta Gminy Pawła Werłosa, który w czasie ubiegłorocznego spotkania seniorów zadeklarował współpracę przy organizacji wydarzenia w 2018 roku. Deklaracja ta została podtrzymana i dzięki wyjątkowej współpracy ponad 200 osób starszych spotkało się w Mniszkowie. Uroczystość zaczęła się od Mszy Świętej w Kaplicy pod wezwaniem Matki Bożej Fatimskiej w Mniszkowie, której przewodniczył ks. Radosław Furmański. Po wspólnej modlitwie w intencji osób starszych wszyscy goście spotkali się w Restauracji Zajazd Królewski, gdzie odbyła się dalsza część uroczystości. Przybyłych na spotkanie gości powitała Sekretarz Gminy Mniszków Beata Gwarda-Białas. Następnie głos zabrał Wójt Gminy Paweł Werłos, który podziękował za przyjęcie zaproszenia i tak liczne przybycie do Mniszkowa. Prezes Zarządu Drzewickiego Centrum Wolontariatu „Ofiarna dłoń” Dominik Niemirski przypomniał główne założenie wydarzenia. Po przywitaniu, głos zabrali zaproszeni goście, którzy gratulując organizatorom spotkania podkreślali, że wydarzenie to jest doskonałą okazją do zwrócenia uwagi na potrzeby seniorów oraz integracji środowiska osób starszych. Po przemówieniach przyszła kolej na część artystyczną wydarzenia, którą rozpoczął pokaz tańca towarzyskiego w wykonaniu Centrum Tańca i Ruchu TICO z Opoczna. Gwiazdą wydarzenia była wszechstronnie uzdolniona młoda śpiewaczka Katarzyna Ignatowicz, która wykonała piosenki m.in. popularnych gwiazd lat 60'/70'. Uczestnicy spotkania chętnie włączali się w śpiew znanych im utworów. Przed seniorami zaprezentowali się również artyści z Gminy Mniszków. Spotkanie seniorów zakończyło się zabawą taneczną z udziałem Zespołu CZADERS. Senioralia Opoczyńskie Mniszków 2018 zostały zorganizowane w ramach zadania publicznego pt. „Senior w Centrum Aktywności 2018” dofinansowanego ze środków Województwa Łódzkiego. Patronat honorowy nad wydarzeniem sprawowali: Wojewoda Łódzki Zbigniew Rau, Marszałek Województwa Łódzkiego Witold Stępień, Starosta Powiatu Opoczyńskiego Józef Róg oraz Wójt Gminy Mniszków Paweł Werłos. Opieką medialną wydarzenie objęli: Głos Seniora, Dziennik Łódzki, Gość Niedzielny Radom, Radio Plus Radom, Radio Fama Tomaszów Mazowiecki oraz Tygodnik Opoczyński oraz Opoczyńska.pl.

INFORMACJA PUBLICZNA

Copyright © DCW "Ofiarna dłoń" 2019

Template by Joomla Templates & Darmowe szablony Joomla.

Uwaga! Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.