Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl
You are here:

26-340 Drzewica, ul. Stanisława Staszica 5, ofiarnadlon@gmail.com, KRS: 0000377275, NIP: 7681825342, REG.: 101032737

.Ankieta na temat warunków życia w naszej gminie.

Ankieta na temat warunków życia w naszej gminie

Stowarzyszenie Dolina Pilicy zaprasza mieszkańców naszego regionu do wyrażenia opinii na temat warunków życia w naszej gminie. Ankieta jest anonimowa a jej wyniki posłużą wyłącznie temu, aby dostosować Lokalną Strategię Rozwoju do...

Czytaj więcej...

.Przekaż nam 1% z podatku za rok 2017.

Przekaż nam 1% z podatku za rok 2017

Szanowni Państwo, Drodzy Przyjaciele! Rozpoczyna się kolejny okres rozliczeniowy i niezwykle ważny czas dla organizacji posiadających status pożytku publicznego, w tym również dla nas. Zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa podatnicy...

Czytaj więcej...

.Warsztaty z obsługi komputera dla Seniorów.

Warsztaty z obsługi komputera dla Seniorów

Drzewickie Centrum Wolontariatu „Ofiarna dłoń” zaprasza na bezpłatne warsztaty w ramach Centrum Aktywności Seniora WARSZTATY EDUKACYJNE Z OBSŁUGI KOMPUTERA I INTERNETU prowadzone w trzech modułach tematycznych 1. Podstawowa obsługa komputera (zajęcia od podstaw dla...

Czytaj więcej...

16.11.2017

Spotkanie w Szkole Podstawowej w Wygnanowie

W czwartek, 16 listopada 2017 roku Prezes Zarządu Drzewickiego Centrum Wolontariatu „Ofiarna dłoń” Dominik Niemirski spotkał się z młodzieżą ze Szkoły Podstawowej w Wygnanowie. Głównym celem spotkania było zachęcenie uczniów do włączania się w akcje i wydarzenia organizowane w ramach wolontariatu, który jest doskonałym narzędziem integrującym społeczność lokalną. Prezes Zarządu zaprezentował młodzieży najważniejsze inicjatywy podejmowane przez Drzewickie Centrum Wolontariatu „Ofiarna dłoń”. Spotkanie było również okazją do tego, aby podziękować Szkole Podstawowej w Wygnanowie za zaangażowanie w akcję zbiórki plastikowych zakrętek.

W

czwartek, 16 listopada 2017 roku Prezes Zarządu Drzewickiego Centrum Wolontariatu „Ofiarna dłoń” Dominik Niemirski spotkał się z młodzieżą ze Szkoły Podstawowej w Wygnanowie. Głównym celem spotkania było zachęcenie uczniów do włączania się w akcje i wydarzenia organizowane w ramach wolontariatu, który jest doskonałym narzędziem integrującym społeczność lokalną. Prezes Zarządu zaprezentował młodzieży najważniejsze inicjatywy podejmowane przez Drzewickie Centrum Wolontariatu „Ofiarna dłoń”. Spotkanie było również okazją do tego, aby podziękować Szkole Podstawowej w Wygnanowie za zaangażowanie w akcję zbiórki plastikowych zakrętek.

12.11.2017 r.

I Kongres Inicjatyw Pozarządowych

W niedzielę, 12 listopada 2017 roku w warszawskim Domu Dziennikarza odbył się I Kongres Inicjatyw Pozarządowych zorganizowany przez Konfederację Inicjatyw Pozarządowych Rzeczypospolitej. Uczestnikiem kongresu z ramienia Drzewickiego Centrum Wolontariatu „Ofiarna dłoń” był Prezes Zarządu Dominik Niemirski. Spotkanie, które zgromadziło kilkuset przedstawicieli organizacji pozarządowych z całej Polski składało się z czterech paneli dyskusyjnych: organizacje społeczne w porządku wspólnot, organizacje społeczne a państwo, organizacje społeczne a samorządy, finansowanie NGO. Otwarcia kongresu dokonali wiceprezesi KIPR Ilona Gosiewska oraz dr Tymoteusz Zych. Debatę na temat sytuacji organizacji pozarządowych w Polsce w obliczu wprowadzanych zmian prawnych rozpoczął Wicepremier, Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego prof. Piotr Gliński. W trakcie kongresu swoją wiedzą i doświadczeniem dzieliło się wielu przedstawicieli organizacji pozarządowych, polityków, samorządowców oraz pracowników administracji centralnej.

11.11.2017 r.

Jubileusz 65-lecia Koła
Polskiego Związku Wędkarskiego Nr 3 w Drzewicy

W sobotę, 11 listopada 2017 roku Prezes Zarządu Drzewickiego Centrum Wolontariatu „Ofiarna dłoń” Dominik Niemirski wziął udział w uroczystym spotkaniu z okazji Jubileuszu 65-lecia działalności Koła Polskiego Związku Wędkarskiego Nr 3 w Drzewicy. Przybyłych na spotkanie wędkarzy oraz gości powitał Prezes Koła Ziemowit Jaciubek. Po przemówieniu Starosty Opoczyńskiego Józefa Roga oraz przedstawiciela Burmistrza Gminy i Miasta w Drzewicy Piotra Bajerowskiego głos zabrał Prezes Zarządu DCW „Ofiarna dłoń” Dominik Niemirski, który na ręce Prezesa Koła przekazał list gratulacyjny a wszystkim wędkarzom z okazji Jubileuszu życzył kolejnych sukcesów w działalności statutowej oraz samych dużych ryb w wodach należących do Koła. Część oficjalną zakończyły odznaczenia honorowe wręczone przez Sekretarza Zarządu Głównego Polskiego Związku Wędkarskiego Beatę Olejarz. Drzewickie Centrum Wolontariatu „Ofiarna dłoń” gratuluje zasług odznaczonym a wszystkim wędkarzom pięknego Jubileuszu.

11.11.2017 r.

V Drzewicka Sztafeta Wolności

W sobotę, 11 listopada 2017 roku w ramach obchodów dziewięćdziesiątej dziewiątej rocznicy odzyskania niepodległości ulicami miasta Drzewica przebiegła V Drzewicka Sztafeta Wolności. Wydarzenie zorganizowane przez Drzewickie Centrum Wolontariatu „Ofiarna dłoń” zgromadziło blisko 90 uczestników. Oficjalnego otwarcia dokonał Prezes Zarządu Dominik Niemirski, który podkreślił, że Sztafeta jest formą aktywnego i radosnego świętowania kolejnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. W swoim wystąpieniu Prezes zaznaczył, że integracyjny i międzypokoleniowy bieg uliczny ma przyczynić się do wzmocnienia lokalnej wspólnoty oraz promować wolontariat, jako nowoczesną formę patriotyzmu. Ceremonię otwarcia V Drzewickiej Sztafety Wolności swoim występem wzbogacili uczniowie Szkoły Podstawowej im. Polskich Olimpijczyków w Drzewicy, którzy pod okiem wychowawczyń: Mirosławy Białek, Małgorzaty Klaty oraz Ireny Grzybek przygotowali krótki montaż słowno-muzyczny. Rozgrzewkę w formie aerobiku dla uczestników biegu poprowadziła Marta Szymańska. Tuż po godzinie 12 kolumna uczestników V Drzewickiej Sztafety Wolności rozpoczęła bieg. Zgodnie z tradycją, jako pierwszy serduszko w barwach narodowych będące symbolem sztafety otrzymał Burmistrz Gminy i Miasta w Drzewicy Pan Janusz Reszelewski. Symbol ten był przekazywany w trakcie biegu kolejnym uczestnikom sztafety. Na mecie wszyscy biegacze zostali udekorowani medalem pamiątkowym. Wolontariusze przygotowali również posiłek regeneracyjny w postaci pysznej zupy grochowej. Na zakończenie Prezes Zarządu DCW „Ofiarna dłoń” Dominik Niemirski wspólnie z Burmistrzem wręczyli puchary przekazane przez partnerów sztafety. Puchary ufundowane przez Wojewodę Łódzkiego Pana Zbigniewa Rau trafiły do najmłodszej uczestniczki biegu Natalii Grzegorczyk (6 lat) oraz Bogdana Piekarskiego, który był najstarszym uczestnikiem sztafety. Puchar przechodni Starosty Opoczyńskiego Pana Józefa Roga wylosował Mateusz Musiał, natomiast puchar przechodni Burmistrza Gminy i Miasta w Drzewicy trafił do rąk Józefy Piekarskiej. V Drzewicką Sztafetę Wolności zakończyły podziękowania dla wszystkich uczestników biegu i życzenia, aby wszyscy spotkali się za rok. Drzewickie Centrum Wolontariatu „Ofiarna dłoń” składa serdeczne podziękowania Burmistrzowi Gminy i Miasta w Drzewicy, Szkole Podstawowej im. Polskich Olimpijczyków w Drzewicy, Szkole Podstawowej w Idzikowicach, Komendzie Powiatowej Policji w Opocznie, Stacji Ratownictwa Medycznego Falck Medycyna w Opocznie oraz druhom z Ochotniczej Straży Pożarnej w Drzewicy i Strzyżowie. Patronat honorowy nad wydarzeniem sprawowali: Wojewoda Łódzki Zbigniew Rau, Marszałek Województwa Łódzkiego Witold Stępień, Starosta Powiatu Opoczyńskiego Józef Róg oraz Burmistrz Gminy i Miasta w Drzewicy Janusz Reszelewski.

INFORMACJA PUBLICZNA

Copyright © DCW "Ofiarna dłoń" 2018

Template by Joomla Templates & Darmowe szablony Joomla.

Uwaga! Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.